Перейти до основного вмісту

Науковці Луцького НТУ
вивчають передові технології у будівництві

Компанія «SEMINARIUM» на базі конференц-залу готелю «Україна» організувала 9-го червня семінар «Передові технології у сучасному будівництві та архітектурі». На семінар були запрошені як практики архітектори, проектувальники, дизайнери, монтажники, девелопери тощо, так і теоретики, науковці. Для підвищення свого професійно-технічного рівня у семінарі взяли участь викладачі кафедри автомобільних доріг та аеродромів – завідувач кафедри Сергій Дробишинець, доцент Олександр Андрійчук, а також викладачі кафедр промислового та цивільного будівництва, міського будівництва та господарства факультету будівництва та дизайну.

Про реальні здобутки, успіхи та нові можливості розповіли представники компаній MANEZH, HL (Hutterer&LechnerGmbH), KINGSPAN, а також «Гільдії проектувальників у будівництві» (ВУГІП).

Компанія MANEZH має власну виробничу базу, яка оснащена сучасним високотехнологічним обладнанням, застосовує інноваційні технології та досвід провідних європейських виробників, а також розробляє власні системи сонцезахисту.

Протягом 50 років HL конструює і випускає каналізаційне обладнання, яке відповідає всім світовим стандартам – 60% продукції експортується в країни Західної Європи. Якість обладнання підтверджено професійними монтажниками та багаторічною безгарантійною експлуатацією.

Kingspan є світовим лідером у галузі проектування та виготовлення сендвіч-панелей, що володіють винятковими теплоізоляційними та вогнестійкими властивостями. Ці характеристики роблять конструкції Kingspan затребуваними при будівництві споруд різноманітного призначення.

Основною метою діяльності ВУГІП є захист прав і свобод своїх членів – головних інженерів проекту та інших проектувальників у будівництві, задоволення соціальних, економічних, фахових, виборчих та інших законних інтересів вказаних фахівців, підвищення престижу професії та рівня кваліфікації проектувальників у будівництві, сприяння обміну досвідом між ними, розвитку та вдосконаленню нормативно-правових актів, нормативних документів та інших актів в сфері будівництва об’єктів архітектури.

У перерві між виступами та після них викладачі факультету будівництва та дизайну долучилися до обговорення актуальних питань з представниками провідних будівельних фірм Луцька. Приємно, що більшість із них – випускники Луцького НТУ, які успішно себе реалізували у сфері проектування та будівництва. Такий обмін досвідом і знаннями не лише поглиблює професійний інтерес і компетентність науковців, а й вдосконалює викладацьку майстерність підготовки фахівців, які згодом стають архітектурною візитівкою міста.

Олександр Андрійчук,
доцент кафедри
автомобільних доріг та аеродромів