Перейти до основного вмісту

Не тільки навчанням єдиним: студенти БЦІ на екскурсії

Студенти Луцького НТУ не тільки поєднують навчання з роботою, але й мають можливість цікаво проводити вільний час.

Погожі дні жовтня дали можливість провести цікаву пізнавальну екскурсію зі студентами групи БЦІс-11. У групі є багато студентів з інших населених пунктів, а тому дехто з них мав можливість уперше помилуватися містом. Почали ми свій екскурс із старої частини міста. Прогулялися вулицею Караїмська, ознайомилися з її історичною назвою, з життям і побутом караїмів. Вулиця, названа на честь нації, що віддавна мешкала у Луцьку.

Лютеранська кірха – пам’ятка архітектури, об’єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», яка збудована у 1907 році в неоготичному стилі, як храм лютеранської громади міста за проектом архітектора Християна Бойтельспахера. Лютеранська кірха могла бути побудована не в Луцьку, а в Торчині. Ці два міста змагалися за право спорудження храму, але для будівництва обрали Луцьк через близькість до залізниці та важливих адміністративних органів. У будівельних роботах брали участь чи не всі представники німецької громади міста.

Студенти мали можливість побачити садибу-музей відомого не лише в Україні, а і за її межами скульптора Миколи Голованя та помилуватися краєвидами і зробити фото на пам’ять.

З вулиці Караїмської ми вирушили на вулицю Кафедральну. Там відвідали Кафедральний костел святих апостолів Петра і Павла—пам'ятку архітектури національного значення та вклонилися і віддали шанужертвам розстріляним органами НКВС 23-24 червня 1941 у Луцьку.

Після закладання першого каменюсобору святих апостолів Петра і Павлаупродовж двох років 1616-1617 нагляд за будівництвом здійснював Джакомо Бріано. Те саме було і в 1619—1620 роках. У 1627 р. будівництво велося вже під наглядом архітектора Мацея Мая (Маїка). Склепіння костелу заклали у 1630 році та через 7 років завершили купол. Посвята на честь святих Петра і Павла відбулася у 1639 році. Планування костелу було хрестово-купольним на основі вписаного у квадрат грецького хреста. Цим самим костел був яскравим прикладом архітектури ренесансу.


Внаслідок частих пожеж та змін епох вигляд костелу змінювався. Так, спочатку архітектура була ренесансною, потім частково бароковю і класицистичною. Зараз костел має суміші різних стилів. Загалом храм є тринавно  хрестовокупольною базилікою на основі грецького хреста з обхідними галереями та двома вежами на кутах головного фасаду.

Продовження екскурсії було у символі величі Волині – замку Любарта.

Цікавим було знайомство з Музеєм книги, який розмістився у колишній повітовій скарбниці, збудованій на початку XIX ст. У його колекції ми ознайомилися не лише зі старими книгами, а й реконструйованими старовинними друкарськими верстатами.

Сьогодні Луцький замок – це цілий музейний комплекс. Цікавою була екскурсія В’їзної вежі, яку провела екскурсовод Вікторія Лащук. Дякуємо їй за цікаве знайомство з експонатами, захоплюючу розповідь про Луцький замок загалом.

Було цікаво і драйвово, а тому будемо продовжувати знайомство з нашим прекрасним містом.

Куратор групи БЦІс-11, доцент Талах Л.О.