ПІДГОТОВКА СТУДЕНТІВ-БУДІВЕЛЬНИКІВ
НА ЄВРОПЕЙСЬКОМУ РІВНІ

У середу, 18 жовтня, на кафедрі будівництва та цивільної інженерії відбувся науково-практичний семінар «Базові навики роботи з програмою CD-PLANER». Він був проведений у рамках співпраці кафедри та компанії REHAU.

REHAU на сьогодні є провідним виробником профілів віконних і дверних систем, підйомно-зсувних та слайдингових систем, фасадних та ролетних систем.

Детальне проектування віконних прорізів допомагає створити індивідуальний обрис будинку, надати йому унікальності та завершеності. Однак, без знання особливостей сучасних віконних систем це було б неможливим. Особливу увагу слід звертати на проектування і виконання монтажних вузлів та вузлів примикань. Недосконалі вирішення цих конструктивних елементів вікон може призвести до утворення на вікнах та відкосах конденсату і плісняви.

Ці питання постають не лише перед українськими проектантами, а й перед їх колегами в усьому світі. Саме тому компанія REHAU розробила CD-PLANER – спеціальну програму для архітекторів та проектувальників.

Цей модуль програми дозволяє вільно змінювати конструкцію вікна та профільну систему; будь-які зміни в конструкції відображаються при цьому в режимі реального часу. Є можливість обрати склопакет із потрібними властивостями, особливу форму стулки чи штапиків.

Семінар відбувся за участі менеджера зі збуту віконного напряму ТОВ REHAU Юрія Косіва.

Під час семінару були висвітлені питання роботи з програмою CD-PLANER, основні напрямки застосування, типові завдання, які можна вирішити за її допомогою.

Студенти та викладачі кафедри будівництва та цивільної інженерії отримали важливий навик та ще один інструмент для проектування енергоефективних будівель.

Величезним позитивним моментом семінару було встановлення програмного пакета CD-PLANER на усі комп’ютери мультимедійного класу кафедри, а також отримання ліцензії, що підтверджує право на користування програмою.

На закінчення заходу Юрій Косів подякував кафедрі будівництва та цивільної інженерії за організацію семінару, залишив у подарунок зразки віконних конструкцій і висловив побажання та надію на тривалу співпрацю між представництвом REHAU та Луцьким НТУ.

Орест Пахолюк,
доцент кафедри будівництва