Перейти до основного вмісту

ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ
МАЙБУТНІХ ІНЖЕНЕРІВ-БУДІВЕЛЬНИКІВ

Для кращого засвоєння студентами-будівельниками Луцького НТУ навчального матеріалу з дисципліни «Технологія будівельного виробництва» часто відбуваються практичні екскурсійні походи на різноманітні будівельні об’єкти нашого міста. На будовах, на відмінну від навчальних аудиторій, студентам набагато краще пізнаються усі тонкощі будівельної науки.

Так, 2 листопада для студентів була організована екскурсія на будівельний майданчик житлового комплексу «Карамель», що знаходиться в мікрорайоні «40-ий квартал». Забудовник, а це – «Луцький домобудівельний комбінат», зводить чотири 9-поверхові житлові будинки (21 під'їзд) і є однією з найпотужніших будівельних компаній в нашій області. При вході на будівельний майданчик студенти ознайомилися з оформленим згідно вимог паспортом об’єкта будівництва, на якому представлена вся необхідна інформація. Відзначимо, що забудова має найвищу категорію складності – V.

Приємно, що екскурсію для студентів розпочав заслужений будівельник України, генеральний директор ПрАТ «Луцький домобудівельний комбінат» Руслан Вайман. Студенти отримали інформацію про тенденції в житловому будівництві області та майбутні її перспективи. А також про основні проектно-конструкторські рішення, що були застосовані на стадії проектування цього житлового комплексу.

Так, у зв’язку з надзвичайно складними інженерно-геологічними умовами території забудови під першим 9-поверховим будинком вже влаштовано майже 600 віброін’єкційних монолітних паль довжиною 12 метрів. Настільки складного з інженерно-технічної точки зору фундаменту немає жоден зі зведених будинків в нашій області. А кошторисна вартість влаштування лише однієї такої палі становить понад 10 тисяч гривень.

Згодом до пізнавальної та корисної розмови зі студентами приєднався відповідальний виконроб на даному об’єкті – Сергій Шевчук. Він детально розповів про хід будівництва, матеріали та вироби, що використовуються при зведені цих будинків, про технологію та організацію основних будівельних робіт. У студентів була велика кількість різнопланових запитань, тому дискусія була дуже насиченою та плідною.

У зв’язку з потоковим методом виконання робіт на будові студенти змогли вживу ознайомитися одночасно з технологією влаштування віброін’єкційних паль і монолітного ростверку, монтажем фундаментних блоків та залізобетонних плит перекриття, цегляною кладкою тощо.

Дуже приємно, що забудовники, незважаючи на свою виробничу зайнятість, є відкритими до живого спілкування зі студентами, які в майбутньому стануть інженерами-будівельниками та будуть продовжувати їхню працю. У студентів від екскурсії залишилось багато приємних вражень.

Олександр Андрійчук,
доцент кафедри
автомобільних доріг та аеродромів