Перейти до основного вмісту

ПРО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ І НЕ ТІЛЬКИ…

21 листопада в конференц-залі бізнес-центру «Директорія» міста Луцьк відбулась архітектурно-будівельна конференція «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ 2.0», організатором якої виступила компанія Seminarium Ukraine.
На заході були присутні архітектори, проектувальники, будівельники та всі, кого цікавить тема енергоефективності у будівництві. Звісно, працівники кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ не могли бути осторонь такої важливої події. Дуже приємно було бачити серед учасників конференції як теперішніх студентів, так і багатьох колишніх випускників нашого університету.

 

Модератором заходу, а також провідним спікером був практикуючий архітектор Олександр Кучерявий (Active House Verifier, диплом Альянсу Активного Будинку, Данія). Із доповіддю «Філософія і принципи проектування Альянсу Активного Будинку (Данія)» він відкрив роботу конференції.

 

Багатьом на сьогодні відома концепція «пасивного будинку». Ідея Стандарту Пасивного Будинку (Passivhaus) виникла у травні 1988 року, а у 1996 році було засновано Інститут Пасивного Будинку Passivhaus-Institut у місті Дармштадт.

До 2021 року країни Євросоюзу планують перейти на принципово нові будівельні стандарти, що дозволяють зводити енергоефективні будинки, здатні за рахунок поновлюваних джерел виробляти енергії більше, ніж споживають самі.

Активними можна назвати будівлі, в яких створене здорове і комфортне середовище, мінімізовано споживання ресурсів та виключено негативний вплив на клімат та екологію. Про забезпечення цих принципів у будівлях і була його перша доповідь.

Уповноважений зі збуту ТОВ «Хьорман-УА» (H?RMANN) Олександр Завадський виступив з доповіддю «Двері та ворота з відмінною теплоізоляцією для побутових та промислових об’єктів».

Він поділився тонкощами німецької економії ресурсів. Було представлено енергоефективні двері для приватних будинків, тренд на теплозбереження – гаражні ворота 67 мм, а також комплексні енергоефективні рішення для проектування промислових об’єктів.

 

Також було проведено огляд спеціалізованого програмного забезпечення H?RMANN для врахування тепловтрат через конструкції дверей та воріт.

 

Представник рівненської компанії «КТБ-ГРУП» виступив із доповіддю «Алюмінієві віконно-дверні конструкції; світлопрозорі та вентильовані фасадні системи».

Вищезгадана компанія є вітчизняним виробником алюмінієвих конструкцій: віконних, дверних, розсувних систем; суцільноскляних та світлопрозорих фасадів; систем безрамного засклення; скляних перегородок; зимових садів та іншого. Окрім виробництва, вона також успішно займається проектуванням та реалізацією масштабних об’єктів. Одними з останніх були церква на вулиці Конякіна та мийка «Супер» у місті Луцьк.

Компанія MANEZH міста Черкаси поділилася провідним досвідом реалізації комплексних систем сонцезахисту в Україні та за кордоном.

Згідно з новими вимогами нормативних документів, вони повинні бути спроектовані для досягнення високих класів енергоефективності.

Перголи, маркізи, фасадні жалюзі, навіси та тентові системи гарантують економію на кондиціювання, забезпечують збереження балансу температури і вологості повітря, запобігають нагріванню скла і появі «тепличного ефекту», зберігають кольоровий баланс у приміщеннях, дозволяють регулювати рівень освітленості, залишаючи при цьому зовнішній огляд.

Євген Чередник, технічний директор ТЗОВ «Кінгспан-Україна» презентував сендвіч-панелі з унікальним утеплювачем QuadCore.

Він уже не вперше в нашому місті представляє продукцію своєї фірми та аналіз реалізованих об’єктів. Унікальність QuadCore полягає в його чудових теплоізоляційних властивостях та вогнетривкості. Результатом цього стало виключне застосування сендвіч-панелей «Кінгспан» під час зведення усіх заводів Tesla.

 

У червні 2015 року було офіційно введено в експлуатацію перший серійний енергоефективний будинок в Україні – OptimaHouse, який створений на основі європейських концепцій «Мультикомфортний дім» та «Активний дім», спеціально адаптованих для українського ринку. Низький рівень енергоспоживання, короткі терміни будівництва, незалежність від газопостачання та доступна ціна – одні з головних переваг новобудови.

У 2017 році в Датському технічному університеті Альянс Активного Будинку видав Олександру Кучерявому диплом верифікатора активних будівель, а його український проект OptimaHouse отримав нагороду і був офіційно визнаний на Active House Label Award 2017, яке відбулося у вересні цього року на датському острові Борнхольм.

На завершення конференції про 9 чинників, які зроблять ваш будинок активним і дозволять заробити додаткові кошти, розповів Олександр Кучерявий.

 

Орест Пахолюк,
доцент кафедри будівництва
та цивільної інженерії

Фото: Орест Пахолюк