Перейти до основного вмісту

Проблеми і перспективи дорожньої галузі: круглий стіл в ЛНТУ

Будівництво та ремонт доріг – чи не найбільш актуальна тема в Україні. Впродовж багатьох років люди нарікають на якість дорожнього покриття чи навіть його повну відсутність, особливо коли йдеться про віддалені села чи містечка.

Чимало «дорожніх» питань завше виникають й у великих містах, адже люди прагнуть рівної доглянутої дороги, починаючи від стежки у дворі, закінчуючи масштабними дорожніми проектами, зведенням складних конструкцій та їх утриманням. Крім того, постійною проблемою є фінансування «дороги», адже ця справа вимагає немалих грошових вливань, ефективного використання і запобігання їх «відмиванню».

На щастя, певні зрушення у сфері будівництва і ремонту доріг уже вийшли на новий рівень у нашій державі, утім всіх проблемних питань уникнути на разі не вдасться. Тож про те, які проблеми та перспективи розвитку дорожньої галузі Волині говорили на кафедрі будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ із запрошеними досвідченими фахівцями.

До тематичного круглого столу на факультеті архітектури, будівництва і дизайну долучилися заступник директора ПП «Шлях», депутат Волинської облради та випускник ЛНТУ Іван Мирка; директор МПП «Автодорсервіс», к.т.н, старший викладач кафедри БЦІ Віталій Процюк; головний спеціаліст ПП «Тола», молодший науковий співробітник ЛНТУ Іван Ясюк та провідний інженер відділу якості ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Волинській області» Тарас Прадійчук. Активними учасниками та слухачами заходу стали декан ФАБД Олександр Андрійчук, завідувач кафедри БЦІ Ольга Ужегова, науковці та студенти ЛНТУ.

Під час заходу були обговорені сучасні виклики, які ставляться перед проектантами, виконавцями та замовниками робіт із дорожного будівництва. Іван Мирка, зокрема, розповів про особливості діяльності у галузі, реформи, які провадяться у країні та відповідальність різних структур за дороги місцевого та державного значення. Особливу увагу спікер звернув на проведення тендерів та фінансування дорожніх робіт, а також перспективу запровадження, так званих, платних доріг. Він також поділився ситуаціями із власного професійного життя, розповів про нові підходи у дорожній галузі і забезпечення необхідною технікою для виконання робіт.

Водночас Іван Мирка закликав студентів використовувати максимум своїх можливостей, оскільки професії в галузі будівництва є перспективними і високооплачуваними, адже й темпи будівельного виробництва в Україні щороку зростають.

Про тенденції збільшення транспорту в Україні та як це впливає на стан доріг розповів Віталій Процюк. Він зачепив актуальну і для лучан тему – будівництво об’їзної дороги навколо нашого міста. Питання викликає чимало непорозумінь, адже для створення такого об’єкту необхідно виділяти  землі, а оскільки більшість з них розпайовані і ділянок державної власності бракує, це значно призупиняє процес реалізації проекту.

Дуже важливо, додає лектор, при формуванні тендеру зважати не лише на нижчу ціну виконавців проекту, але й виокремлювати, як критерій, досвід роботи та наявність необхідної техніки, що забезпечить, перш за все, якість виконання робіт.

У ході спілкування, лектори відзначили вагому проблему, яка існує у дорожній галузі – це нестача кваліфікованих кадрів, зокрема проектантів, експертів та ін.. Ситуація зумовлена тим, що молодь неохоче йде здобувати освіту саме у цьому напрямку, хоча вакансії, додають фахівці, досить конкурентні на ринку праці, достатньо оплачувані і надзвичайно цікаві. Тож студенти та випускники ЛНТУ мають усі шанси успішно реалізувати себе у сфері дорожнього будівництва та залишити по собі вагомий внесок у розвиток інфраструктури цілої країни.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції