Перейти до основного вмісту

Стейкхолдери & студенти: в ЛНТУ вирішували як вдосконалити ОП «Екологія»

На кафедрі екології та агрономії Луцького НТУ відбулася зустріч стейкхолдерів, партнерів і роботодавців зі студентами та викладачами університету. Метою зустрічі було обговорення вдосконалення освітньої програми «Екологія» і забезпечення молоді тими компетентностями, які допоможуть їм успішно реалізувати себе у професійній діяльності.

Представив учасників заходу завідувач кафедри екології та агрономії Василь Іванців. Згодом гарант освітньої програми Віталіна Федонюк зазначила, що підготовка екологів в Луцькому НТУ цьогоріч відзначатиме свій 20-річний ювілей і науковці роблять усе, аби розвивати напрямок далі і робити випускників конкурентоспроможними на ринку праці:

«Освітня програма «Екологія» цього року відзначатиме солідний ювілей – у 2001 році наш університет здійснив перший набір студентів екологів і до сьогодні ОП пройшла тривалу еволюцію. З часом була відкрита освітня програма магістерського рівня, трансформувалися критерії, пріоритети, підходи до організації роботи кафедри в плані підготовки фахівців. Ми дослухаємося до рекомендацій наших стейкхолдерів, роботодавців, випускників і, звичайно, хочемо чути думку їх усіх з приводу вдосконалення і перспектив нашої освітньої програми».

До обговорення були залучені студенти бакалаврату 1-4 курсів та магістратури 1 курсу, гаранти освітніх програм першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, заступник начальника Держекоінспекції у Волинській області Сергій Дудка, представник Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» Ніна Мерленко, представник Черемського природного заповідника Володимир Мирка, директор Волинської філії ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» Микола Зінчук, директор Поліської дослідної станції ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії ім. О.Н.Соколовського» Володимир Гаврилюк, керівник ГО «Чисте довкілля Волині» Ігор Мерленко, випускник ОП «Екологія» прес-секретар Екоінспекції Анна Тумік. Свої висновки подали також представники відділу екології Луцької міської ради та Волинського обласного еколого-натуралістичного центру.

Кожен із присутніх надав цінні поради задля покращення освітнього процесу. Фахівці провідних наукових та управлінських установ акцентували увагу на важливості оволодіння студентами практичними навичками та на посиленні вивчення правової складової у діяльності екологів. До того ж, для студентів анонсували можливість анонімного анкетування, в якому здобувачі освіти можуть висловити свої зауваження чи пропозиції щодо навчання за програмою.

Відділ іміджу та промоції; кафедра екології та агрономії