Студенти-будівельники Луцького НТУ – одні з кращих в Україні

Науково-дослідна будівельна лабораторія при кафедрі «Будівництва та цивільної інженерії» факультету будівництва та дизайну Луцького національного технічного університету не лише забезпечує проведення лабораторних занять, а й постійно залучає студентів до усіх науково-дослідних робіт, які виконує.

Такий підхід дозволяє студентам, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра ознайомитись із обладнанням лабораторії, методами досліджень, набратися практичного досвіду польових і камеральних робіт. В подальшому, виконуючи магістерські роботи, вони вже повною мірою можуть скористатися потенціалом лабораторії.

Навіть після закінчення навчання студенти не забувають свою alma mater. Вони продовжують плідно співпрацювати з викладачами кафедри, вже в якості виробничників дають роботу будівельній лабораторії. Неодноразово в рамках такої співпраці були реалізовані цікаві ідеї, які відзначалися актуальністю та науковою новизною.

Однією з таких ідей стало застосування газобетонних блоків не тільки для зведення стін, а й для виготовлення декоративних та декоративно-конструктивних елементів фасадів. Цю ідею підхопили студенти і провели комплексний експеримент із виявлення можливості застосування блоків Ytong PP2/0,40 для виготовлення та зовнішнього оздоблення фасадів після обробки їх гідрофобізуючими складами.

Окрім того, було проведено ряд експериментів з визначення морозостійкості цих блоків, яким передувало випробування на міцність розморожених зразків газобетону. Результати цих дослідів були сформовані в окрему роботу, яка пройшла відбір на участь у другому турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт.

Ще однією роботою, яка пройшла відбір, стало дослідження сендвіч-панелей виготовлених в домашніх умовах. Вони також були випробувані в лабораторії університету.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт 2017-2018 навчального року за спеціальністю «192-Будівництво та цивільна інженерія» проводився у Харківському національному університеті будівництва та архітектури 28 березня.

Студенти групи БДН-41 кафедри Будівництва та цивільної інженерії Луцького національного технічного університету вкотре підтвердили рівень теоретичної та практичної підготовки. У Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт Юшак Богдан (керівник Пахолюк Орест Андрійович) отримав диплом 2 ступеня, а Смірнова Надія (керівник Пасічник Руслан Володимирович) – диплом 3 ступеня.

Вітаємо переможців і бажаємо їм подальших успіхів!!!

Доцент кафедри Будівництва та цивільної інженерії, Орест Пахолюк

Фото: Орест Пахолюк, Богдан Юшак