Перейти до основного вмісту

 Студенти і викладачі кафедри БЦІ відвідали практичний семінар з інноваційних технологій у геодезії

23 жовтня у Луцьку в коворкінг-просторі «Passage Interdit» відбувся практичний семінар-презентація на тему: «Тенденції застосування інноваційних технологій у сфері геодезії, землеустрою, проектування та реконструкції». Метою заходу було об’єднання фахівців різних інженерних напрямків, будівельників-практиків, науковців та студентів, для їх подальшого партнерства, співпраці та професійного зростання. Звісно, що таку подію для отримання інформації про передові технології при геодезичних вимірюваннях не могли пропустити і викладачі кафедри будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ, а також наші студенти – майбутні інженери-будівельники.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор ТОВ «ЕЛНАВ» Андрій Манько (м. Київ) та голова спілки землевпорядників Волинської області Валентин Колодинський. Андрій Манько представив новітні вимірювальні прилади для геодезії, що широко застосовуються в країнах Азії та Європи; презентував напрямки розвитку геоінформаційних технологій для побудови просторових моделей, як споруд, так і цілого мегаполіса. Також представник ТОВ «ЕЛНАВ» показав організацію виробництва високоточного геодезичного обладнання в Україні.

Наступний доповідач – представник компанії ПрАТ «Систем Солюшин» Михайло Туряниця (м. Київ) поділився досвідом використання лазерного сканування у цілях кадастру, паспортизації доріг та вулиць, інвентаризації будівель та споруд, а також охарактеризував найбільш проблемні технічні моменти, що виникають у спеціалістів його організації.

Третій доповідач Юрій Преподобний із SKEIRON (м. Львів) презентував власний авторський проект ? «Львів. Кишенькове місто». Луцьк став другим містом, де відбулася така презентація. Проект «Львів. Кишенькове місто» дозволяє за допомогою мобільного додатку і поштової листівки із зображенням визначної архітектури історичного міста Львова поринути у 3D простір даної споруди і розглянути будь-яку точку з різного ракурсу на ній (доповнена реальність). Даний проект викликав неабияке зацікавлення у наших студентів, адже він дозволяє надзвичайно легко ознайомитися із історичними стилями архітектури – за допомогою смартфону або іншого мобільного гаджета.

Після лекційних доповідей, семінар перемістився у відкритий простір для проведення майстер класу роботи на сучасних GPS-приймачах, а також керування квадрокоптером. Кожен охочий міг спробувати свої сили у якості оператора GPS-приймачів та квадрокоптера. Варто відмітити, що між присутніми геодезистами відбувся практичний-батл, для визначення точності роботи їх приладів. Студенти та викладачі отримали величезне задоволення від виступів доповідачів і майстер-класу.  

На завершення практичного семінару із його організаторами була досягнута домовленість про проведення аналогічного семінару на базі Луцького НТУ. Під час  спілкування Юрій Преподобний (SKEIRON, м. Львів) висловив зацікавленість у створенні аналогічного проекту з доповненою реальністю і для міста Луцька та Волинської області. 

Віталій Процюк,

старший викладач кафедри

будівництва та цивільної інженерії