Студенти Луцького НТУ ознайомилися з процесом виготовлення з/б виробів на ТЗОВ «Завод будівельних конструкцій»

Будівництво важко уявити без використання залізобетону, тож майбутні будівельники повинні повністю знати процес виготовлення виробів та конструкцій з цього матеріалу. В процесі вивчення дисциплін «Залізобетонні конструкції» і «Виробнича база будівництва» основна роль приділяється вивченню саме цього питання.

Вже третій рік поспіль студенти 3 та 4-го курсів Луцького НТУ відвідують один з найбільших будівельних заводів обласного центру Волині задля кращого усвідомлення процесу виготовлення з/б виробів.

Відтак, нещодавно, згідно з навчальною програмою, студенти груп БДНс-11, БДНс-21, БДН-31, БДН-32 та БДН-41 (кафедра будівництва та цивільної інженерії) з викладачами Олександром Чапюком та Світланою Ротко вчергове відвідали ТзОВ «Завод будівельних конструкцій».

Провідний інженер підприємства провів двогодинну екскурсію заводом: ознайомив із теоретичними та практичними аспектами виробництва, зокрема, з процесом виготовленян бетону (від дозування компонентів до замішування суміші). Студенти відвідали цех із виготовлення арматурних каркасів і сіток, а також основну лінію з виробництва залізобетонних конструкцій.

Молодь задавала працівникам заводу питання, які цікавили їх ще під час навчання: про те, як отримати необхідний клас бетону, що таке пропарочна камера, як виконують попередній натяг арматури, звідки постачають будівельні матеріали.

Надзвичайно важливо для студентів у процесі навчання підкріплювати свої знання практичним розумінням. Завдяки екскурсії здобувачі освіти мали можливість у реальних умовах побачити повний цикл виготовлення плит перекриття, перемичок, сходових маршів і площадок, фундаментних блоків та інших виробів з бетону та залізобетону.

Приємно було зустрітися на території заводу з нашими випускниками, які дуже гарно відгукувалися і про студентські роки в Луцькому НТУ і про цікаву роботу на заводі.

Тож, висловлюємо щиру вдячність адміністрації ТзОВ «Завод будівельних конструкцій» за цікаво та змістовно проведену екскурсію.

Олександр Чапюк, Світлана Ротко,
доценти кафедри будівництва та цивільної інженерії