Перейти до основного вмісту

Сучасне лабораторне обладнання та інноваційні технології у Луцькому НТУ

Викладачі кафедри технологій і обладнання переробних виробництв постійно підвищують інтерес студентів до навчання та науково-дослідної роботи, зокрема шляхом їх ознайомлення із сучасним лабораторним обладнанням та інноваційними технологіями харчової індустрії.

Так, здобувачі вищої освіти бакалаврського та магістерського рівнів за спеціальністю 181 Харчові технології в рамках вивчення дисциплін «Основи наукових досліджень», «Науково-дослідницький практикум» та «Інноваційні технології харчових виробництв та ресторанного бізнесу» 24 грудня 2020 року відвідали лабораторію кафедри матеріалознавства Луцького НТУ.

У лабораторії вони мали можливість ознайомитися з роботою спектрофотометра IRAffimity-1S фірми SHIMADZU. Сучасний прилад забезпечує розв’язування широкого кола задач якісного та кількісного аналізу рідин, газів та твердих зразків. Зокрема, дозволяє проводити ідентифікацію та аналіз домішок у зразках із високою точністю. Стандартний програмний пакет приладу містить бібліотеку спектрів та алгоритм обробки даних, що дозволяє автоматично сформувати звіт.

Професор Віталій Кашицький пояснив студентам, яким чином формується зразок із досліджуваного матеріалу та проводиться його аналіз. Професор Ігор Дударєв та доцент Ірина Тараймович звернули увагу студентів на можливості використання приладу для дослідження сировини та готової продукції харчових та переробних виробництв.

Крім того, здобувачі освіти ознайомилися із принципом роботи 3D-принтера KLEMA 250. Доцент Світлана Панасюк зазначила, що аддитивні технології, на яких засновано роботу 3D-принтерів, є інноваційними і набувають широкого поширення також у харчових виробництвах та ресторанному бізнесі. За допомогою 3D-принтерів створюються нові категорії м’ясних продуктів на рослинній основі, цукерки, шоколадні вироби, тістечка, десерти, кондитерські прикраси різноманітних форм тощо. Зокрема, для цього використовуються харчові 3D-принтери Choc Edge Choc Creator 2.0 Plus, 3D Systems ChefJet Pro, CandyFab 4000, Foodini, Chef3D.

*Фото харчової продукції з сайту https://3d-expo.ru/article/11-pishchevyh-3d-printerov-s-kotorymi-v-budus...

Ознайомлення здобувачів освіти спеціальності 181 Харчові технології із принципом роботи сучасного лабораторного обладнання та інноваційними технологіями виробництва харчових продуктів мотивує їх у подальшому до пізнання прогресивних методів дослідження властивостей сировини та готової продукції харчових виробництв та ресторанного бізнесу, а також допомагає сформувати необхідні професійні компетентності, що необхідні майбутньому фахівцю харчової промисловості.   

 

Підготували

Ігор Дударєв та Світлана Панасюк