Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ обговорили проблеми проектування промислових просторів

У стінах Луцького національного технічного університету відбувся круглий стіл «Проблеми проектування промислових просторів (будівлі, мережі, обладнання). Ініціатором заходу виступила кафедра будівництва і цивільної інженерії ЛНТУ.

Перш за все, привітала гостей заходу завідувач кафедри БЦІ Ольга Ужегова. Вона представила учасників круглого столу та наголосила на важливості саме спільного обговорення актуальних питань у сфері будівництва, зокрема, за участі і студентів і стейкхолдерів, досвідчених фахівців галузі.

Запрошеними гостями заходу стали куратор ТзОВ «Укрмашпромпроект» Олег Рабочаускас та команда підприємства на чолі із керівником – Надією Бревко.

Учасниками круглого столу від Луцького НТУ були декан факультету будівництва, архітектури та дизайну Олександр Андрійчук, колектив кафедри електроінженерії, електроенергетики та електротехніки на чолі із завідувачем Юрієм Грицюком; завідувач кафедри архітектури та містобудування Інна Абрамюк з колегами-науковцями; колектив кафедри будівництва і цивільної інженерії, а також студенти факультету.

Із вітальним словом виступив проректор з НПР та інфраструктури Луцького НТУ Сергій Савчук. Він наголосив, що подібні обговорення надзвичайно важливі для налаштування співпраці між усіма ланками будівельної галузі, адже воно сприяє розвитку освітнього процесу, вдосконаленню виробничих потужностей та залученню молоді до здобуття практичних навичок.

«У Луцькому НТУ триває реалізація низки будівельних проектів, зокрема, капітальний ремонт і реконструкція спорткомплексу, будівництво стадіону, реконструкція «Меридіану» і ще ряд об’єктів, які потребують фахівців, розробки документації тощо. На разі ми працюємо над створенням університетського бюро, яке зможе робити і проекти і кошторисну документацію. Я маю надію, що наша співпраця дасть хороший поштовх для того, щоб задіяти у цьому процесі студентів, забезпечити для них лабораторну базу, практичні заняття, елементи дуальної освіти та  можливість підготувати таких фахівців, які будуть затребувані на ринку праці», - наголошує проректор.

Декан ФАБД Олександр Андрійчук розповів про світні напрямки факультету, за якими здійснюється підготовка фахівців, які в результаті, можуть бути затребувані фактично у будь-якій сфері будівництва.

«Оскільки зараз надзвичайно актуальною є дуальна освіта, коли знання студенти здобувають не лише в аудиторіях, а й на будівництві, у нас з’являються домовленості щодо проходження практичних занять на базі різних підприємств. Я думаю, що і з вами ми напрацюємо нові шляхи співпраці, тож можливо ви будете зацікавлені у залученні молодих фахівців до роботи у вашій організації», - звернувся декан до гостей-партнерів.

Учасники круглого столу висловили свої міркування щодо стану та перспектив промислового виробництва в Україні. Зокрема, доцент кафедри БЦІ Петро Біскуб зазначив, що з часом промислове виробництво почало занепадати і це проблема державного значення, адже саме за цим напрямком стоїть майбутнє цілої країни. За його словами, студенти зацікавлені у вивченні даної дисципліни, а науковці готові сприяти випуску кваліфікованих спеціалістів і піднімати виробництво країни на новий рівень.

Завідувач кафедри електроінженерії, електротехніки та електроенергетики Юрій Грицюк акцентував увагу на тому, що студентів кафедри охоплює доволі широка тематика освітньої програми, а це дозволяє їм стати затребуваними спеціалістами і в галузі сільського господарства, і в промисловості, і в будівництві громадських будівель та споруд. Тож викладачі готові взаємодіяти з організаціями і підприємствами та дослухатися до їхніх потреб щодо компетентностей молоді.

Таку ж думку висловила і завідувач кафедри архітектури і містобудування Інна Абрамюк: «Ми завжди готові співпраці із новими стейкхолдерами і раді долучатися до ваших проектів. Надіюсь, що в своїй проектній діяльності ви будете враховувати  не лише конструктивні інженерні особливості проектування промислових будівель і споруд, але й, що важливо, естетично-композиційну складову, коли будівля не тільки приносить результат діяльності, але й вписується в міське середовище і є активною одиницею міського простору».

Своєю чергою, підприємець та бізнес-тренер Олег Рабочаускас додав, що вирішити глобальні питання сьогоднішній захід змоги не  дасть, утім це перший крок до того, аби далі шукати точки перетину співпраці і цікавих проектів.

«Укрмашпромпроект - не єдина проектна організація в Луцьку. Можна долучати також інші організації і знайти розуміння того, що сьогодні потребує держава. Ми всі залежимо від ринку, адже така економіка, але перше правило бізнесу: перед тим, як щось зробити, подумай куди ти це спрямуєш. Тому, перед тим, як виховати студента і закласти в нього знання, варто врахувати, чи є у ньому потреба на ринку праці», - зазначає спікер.

Отож, за словами стейкхолдера, одна із переваг випускника університету  - це вміння працювати в команді: «Немає такої людини, яка б звела хмарочос, але це може зробити команда. Тому важливо, щоб з університету виходили люди, які готові працювати в колективі».

Олег Рабочаускас додає, що сьогодні програми проектування значно відрізняються від тих, які були ще 10-20 років тому і важко передбачити, якими вони будуть ще через два десятки років. Водночас, наскільки б не змінювався світ, ми точно будемо продовжувати будувати і проектувати, але цим все-таки управлятиме людина, фахівець, якого треба навчити правильно закладати дані, прорахунки, створювати будівельну чи дизайнерську програму.

«Є простий вислів: що посієш - те й пожнеш. Якщо ми сіємо знання, працю, натхнення до роботи і навчання, саме це ми потім пожинаємо», - резюмував спікер.

Впродовж заходу, партнери, науковці та студенти обговорили питання найбільш актуальні у галузі промислового будівництва, активно ставили запитання та досягли результативного діалогу у напрямку посилення співпраці.

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції

Більше фото за посиланням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1836435283177180