Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ працюють спеціалісти зі зведення будівель з енергоспоживанням близьким до нульового

Нещодавно у БНЕС Центрі КНУБА відбувся тренінговий курс за напрямком підготовки «Спеціаліст зі зведення будівель з близьким до нульового енергоспоживанням». Навчання було проведено в рамках міжнародного проекту «Підготовка спеціалістів по проектуванню та зведенню будівель з близьким до нульового енергоспоживанням: інформаційні центри будівельної галузі» («Train-to-NZEB: The Building Knowledge Hubs»).

У заході взяв участь доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії Пахолюк О.А.

Тренінг провели кваліфіковані спеціалісти – тренери, які пройшли спеціальну підготовку в рамках Проекту. До проведення заходу були залучені також представники місцевих партнерів Проекту: ТОВ «РЕХАУ», ТОВ «Вінербергер», ДП «Вайллант група Україна», ТОВ з ІІ «Хенкель Баутехнік (Україна)», ТОВ «АКЛІМА», ТОВ «Компанія «Техно-Альянс», ТОВ «Талісман» ЛТД», ТОВ «Хранителі Тепла».

Лекційні заняття проходили у спеціалізованих аудиторіях КНУБА, оснащених сучасними зразками енергоефективних будівельних матеріалів, виробів, конструкцій та технологічного й інженерного обладнання, в тому числі альтернативних джерел енергії. Окремі воркшопи були проведені в тренінгових і випробувальних центрах компаній-партнерів проекту, а також у лабораторії моделювання енергоефективних систем КНУБА.

Найбільший наголос у навчальній програмі був зроблений на практичних аспектах проектування і зведення енергоефективних будівель та будинків з близьким до нульового енергоспоживанням. Багато уваги приділялось нормативним вимогам до теплоізоляційної оболонки будинку, сучасним енергоефективним матеріалам та конструктивним рішенням, питанням вибору джерел теплопостачання, гарячого водопостачання та ефективних систем вентиляції приміщень будівлі, що можуть передбачати інтеграцію альтернативних й відновлюваних джерел енергії.

За підсумками тестування залишкових знань слухачі отримали два кваліфікаційні сертифікати:

сертифікат європейського зразка (від проекту «Train-to-NZEB: The Building Knowledge Hubs») та сертифікат державного зразка (від Міністерства освіти і науки України).

Орест Пахолюк, доцент кафедри БЦІ