Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ презентували дві нові спеціальності «Право» та «Агрономія»

 

 

Відтепер охочі навчатися у Луцькому національному технічному університеті матимуть для вибору більший спектр спеціальностей, адже ректор ЗВО Петро Савчук офіційно презентував два нові напрямки освіти «081 Право» та «201 Агрономія».

Так, 14 червня відбулося представлення нових спеціальностей. До заходу долучилися фахівці у сфері юриспруденції та агрономії, які висловили свої побажання і внесли корективи до навчальних планів з огляду на затребуваність професій на ринку праці, вдосконалення навчального процесу, а відтак формування молодих спеціалістів.

Серед запрошений гостей було чимало поважних осіб Луцька та Волинської області, серед них депутат Верховної Ради України Ігор Лапін, очільники судів, представники ГУ юстиції у Волинській області й департаменту АПК Волинської ОДА, депутати обласної ради, адвокати та нотаріуси.

Передусім ректор Луцького НТУ Петро Савчук привітав гостей та подякував їм за візит і небайдужість до розвитку освітнього процесу в області та власне у Луцькому НТУ.

«Я радий бачити у наших стінах спеціалістів у галузі юриспруденції. В перспективі без вас ми не можемо довести, що не випадково нам Міністерство освіти і науки дало змогу готувати фахівців за спеціальністю «Право». Більше того, ми хочемо, щоби ця підготовка була максимально якісною. Ми хочемо, щоб наші випускники були такими, за яких нам скажуть не лише «Дякую», а батьки будуть стояти у черзі, аби їхні діти пройшли до нас на навчання. Звичайно, не усе вийде одразу, але ми чітко усвідомлюємо, що без вас ми не зможемо подолати ті підводні камені, які виникатимуть», - звернувся до гостей заходу Петро Савчук.

Потому ректор детальніше розповів про новостворену спеціальність «Право». За його словами, уже вдалося розробити навчальний план, за яким здобуватимуть освіту 50 студентів поки на платній формі. Вартість навчання становитиме 16,5 тисяч гривень. Відтак, випускники спеціальності матимуть змогу здобути професійні компетентності, зокрема аналіз і тлумачення правових норм, вирішення правових спорів у різних сферах, консультування з широкого кола правових питань та використання інформаційних технологій у професійній діяльності. Крім того, випускники «бакалаври» зможуть працевлаштуватися в органах виконавчої та судової влади, місцевих органах самоврядування, громадських організаціях, підприємствах та організаціях різних форм власності. Що стосується вступу на спеціальність, абітурієнтам необхідно мати сертифікати ЗНО на вибір: з української мови та літератури, історії України, математики чи іноземної мови; української мови і літератури, математики, географії чи іноземної мови; української мови та літератури, історії України та географії чи біології.

Своєю чергою, народний депутат України Ігор Лапін зазначив, що радий вітати ініціативи Луцького НТУ, а тому готовий співпрацювати і залучати сумлінних студентів до стажування та проходження практики.

«Юристів є багато, але фахівців мало…Я радий вітати таку ініціативу, яка втілюється в життя. Можливо, це маленькі кроки, але колись вони дадуть великі результати. Поїздивши світом, подивившись як працюють університети і чому вони вважаються престижними, я зрозумів, що престижність заключається саме в тому, що має бути попит на ті спеціальності, які готують науковці. Нині у нашій державі є колосальний запит на технічну освіту. Якщо скомпонувати все в єдине, варто розуміти, що ви готуватимете фахівців для різних підприємств, галузей, для приватного бізнесу. Звичайно, за такої співпраці виграватиме не лише зацікавлений бізнес, який буде замовником і споживачем тих послуг, які ви надаєте», - зазначив Ігор Лапін.

Крім того народний депутат порадив запрошувати до круглого столу більше потенційних роботодавців, які могли би конкретніше окреслити, які галузеві фахівці їм потрібні, а відтак показати університету реальний попит на ринку.

Голова господарського суду Волинської області Микола Шум натомість зауважив, що найважливішою є підготовка фахівців для певної галузі, а це підсилить позиції університету, дасть перспективу для випускника ЗВО і водночас створить комфортні умови для роботодавців:

«Дуже гарна ініціатива. Дійсно варто запровадити більше спеціалізацій. На жаль, у нас в країні є «Правознавство» кваліфікація «Юрист» і я не знаю, чи це виправдано, бо зважаючи на закордонний досвід, із самого початку навчання у них запроваджена вузька спеціалізація. Варто і вам подумати про створення такої системи. Я думаю, ви на правильному шляху, а ми зі свого боку з радістю прийматимемо студентів на практику. Хоча найважливіше, аби людина прийшла не просто відсидіти, а цікавилася своєю справою. Я впевнений, що спільною працею ми досягнемо результату і ви створите юридичний факультет у перспективі».

Своєю чергою перший заступник начальника Головного територіального управління юстиції у Волинській області Сергій Філюк зазначив, що установа завжди була вдалим майданчиком для старту кар’єри юриста, а тому пообіцяв сприяти проходженню практики і навіть працевлаштуванню успішних випускників Луцького НТУ.

«Враховуючи почуте, я з впевненістю уже можу сказати, що наша установа з вашим університетом нікуди не дінуться від співпраці. Управління юстиції завжди було стартом для багатьох юристів і з багатьох напрямків. Так склалося, що у нас велика плинність кадрів, але водночас це є стартом для започаткування власної кар’єри. Тому хочу пообіцяти сприяння в організації проходження практики і в перспективі працевлаштування ваших випускників», - додав Сергій Філюк.

Адвокат Віктор Веремчук зазначив, що впродовж місяця бачиться із принаймні 20 абітурієнтами, які виявили бажання стати адвокатами. Крім того, він додає, що 60% кадрів, які працюють у його фірмі є випускниками волинських університетів і їхня успішність в кар’єрі на 90% залежить від зацікавленості у справі, тому дуже важливо не «давити» студентів теорією, а намагатися зацікавлювати їх, прививати любов до професії і давати практичні знання. Із такою думкою погодилася й нотаріус Віталіна Грушицька, яка наголосила: аби дитину навчити - її треба зацікавити. Тому до навчального процесу варто залучати суддів чи практикуючих юристів, які могли б давати більше практики. Водночас жінка додає, що нині відчувається велика необхідність в кваліфікованих нотаріусах, тож варто звернути увагу й на запровадження саме цієї галузевої спеціалізації.

Потому в стінах Луцького НТУ відбулася ще одна конференція, в рамках якої ректор ЗВО Петро Савчук представив спеціальність «Агрономія», яка функціонуватиме на базі факультету екології, туризму та електроінженерії.

«Тут зібралися саме ті люди, які можуть нам допомогти набрати допитливих мотивованих людей на підготовку за спеціальністю «Агрономія». В недалекому минулому ми відкрили спеціальності «Лісове господарство» та «Агроінженерія» і власне, побачивши потреби на ринку праці, зокрема в аграрній сфері, вирішили відкрити новий освітній напрямок. Ми отримали ліцензію на підготовку 50 агрономів щорічно і частина з них вчитимуться на бюджеті. Нині ми свідомо проводимо цей захід, щоби показати соціуму, що ми не лише підготувалися до самого процесу навчання, але й будемо вести якісну підготовку молодих фахівців за допомогою провідних спеціалістів у галузі. У нас є потенціал, є діти які хочуть навчатися у нашому університеті, тому за допомогою успішних аграріїв ми хочемо привернути увагу абітурієнтів і здійснити вдалий старт», - зазначив ректор, звертаючись до гостей заходу.

Варто зазначити, що навчання на новоствореній спеціальності вартуватиме 13,5 тисяч гривень. Випускники спеціальності матимуть змогу працевлаштуватися у колективних (фермерських) господарствах, у районних управліннях та обласних департаментах АПК, в професійних науково-дослідних установах, а також стати бригадиром, меліоратором, рільником, плодівником, виноградарем, овочівником, помічником агронома та агрономом.

Під час навчання студенти здобудуть вміння працювати з ПК у різних програмах, розраховувати кількість внесення добрив на запланований урожай, впроваджувати елементи «точного землеробства», застосовувати органічне землеробство згідно вимог IFOAM, впроваджувати мінімальний обробіток ґрунту, знати технології виготовлення та внесення нетрадиційних видів органічних добрив, вміти адекватно реагувати на мінливі погодні умови і знати нові прогресивні технології вирощування с/г культур.

Директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко позитивно відзначив амбітні плани Луцького НТУ і зазначив, що Волинь – аграрна область, а тому підготовка кваліфікованих аграріїв дуже важлива.

«Вражають амбітні плани Луцького НТУ та рішучі кроки, на які вони пішли. Але ці кроки задля того, щоб на Волині з’явилися висококваліфіковані спеціалісти і ми сподіваємося, що вони такими будуть. Волинь - це аграрна область, адже з 800 юридичних підприємств, які працюють на Волині, 600 фермерів та 200 сільськогосподарських підприємств і усі вони потребують висококваліфікованих спеціалістів з агрономії. Врожаї європейських стандартів, а це 8 тонн зерна з 1 га, 70 тонн буряків, 10 тонн кукурудзи – це ті результати, які можна досягти маючи хороші технології і хороших спеціалістів. Сміливі кроки університету ми оцінюємо позитивно, бо буде можливість знайти спеціалістів», - зазначив Горбенко.

Водночас, головний аграрій області порадив ректору Луцького НТУ звернути увагу на спеціалізацію садівництва, адже нині це доволі затребувана галузь, котра активно розвивається.

Потому керівник блоку рослинництва «Волинь Зерно Продукт» та колишній заступник голови Волинської ОДА Віталій Карпюк зауважив, що підготовка кваліфікованих фахівців-аграріїв складна і відповідальна справа, бо їхня місія – рятувати землю: «Настільки вражаюча та смілива ідея – відкриття спеціальності. Але треба бути готовим стати ще більш сміливим, бо якщо Луцький НТУ буде випускати конкурентоздатного фахівця, варто розуміти, що сьогодні агроном – лікар, в повному розумінні цього слова, тільки він рятує не людину чи тварину, а рослину, а головне – землю…».

Потому свої поради для успішної реалізації планів Луцького НТУ висловили депутат Волиньради Віталій Заремба, доктор сільськогосподарських наук Михайло Шевчук, а також директор Оваднівського професійного ліцею Василь Рулюк, завідувач Локачинською філією Оваднівського професійного ліцею Леонід Гомон й директор ПТУ №22 смт. Луків Петро Столярук. Останні, зокрема, висловили надію на тісну та плідну співпрацю із Луцьким НТУ задля підготовки кваліфікованих спеціалістів в аграрній сфері. Варто зазначити, що університет напрацьовує плани на тісну взаємодію із Луківським та Оваднівським закладами освіти саме з підготовки аграріїв.

Нагадаємо, у зв’язку із процесом реформування профтехосвіти в Україні, вченою радою Луцького національного технічного університету було вирішено приєднати до структури ЗВО Оваднівське та Луківське училища із попередніми планами створити коледж із туристичним спрямуванням та готельно-ресторанною справою, натомість ПТУ у Лукові переформатувати на аграрний ліцей.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Фото - Олександра Містюк

Більше фото за посиланням:https://www.facebook.com/pg/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab...