Перейти до основного вмісту

Учасники Школи урбаністики представили проекти інтегрованого розвитку Луцька

Впродовж тижня у Луцькому національному технічному університеті тривала Зимова школа урбаністики, учасниками якої стали студенти із 13 закладів вищої освіти з різних куточків України. Сьогодні, 1 лютого, майбутні архітектори та містобудівники презентували власні проекти розвитку міста Луцька в напрямку вдосконалення його інфраструктури, архітектури й дизайну.

Взяв участь у фінальному захисті проектів ректор Луцького НТУ Петро Савчук. Він наголосив, що сфера містобудування надзвичайно затребувана у сучасному світі і потребує чимало фахівців. Тож ректор подякував молоді за активність і намагання впровадити креативні й інноваційні підходи у вітчизняну архітектуру та містобудування.

«Надзвичайно приємно, що в стінах Луцького НТУ збирається потужне наукове середовище, задля такої важливої місії, як розвиток міста, покращення його благоустрою, втілення найбільш креативних ідей. Усе це спрямоване на те, аби ми з вами жили комфортніше, почувалися щасливішими і гідно позиціонували себе і в Україні і в європейському співтоваристві. Сьогодні тут дійсно зібралася еліта містобудівного напрямку, ви зробили надзвичайну промоцію для міста і вказали на ті недоліки, яких варто позбуватися. Наші спільні зусилля важливі і благородні, адже ми показуємо, що для реалізації цілей не обов’язково їхати за кордон, а й в Україні можна інвестувати, втілювати і досягати успіху», - зазначив ректор.

Студенти та їхні наукові керівники плідно працювали впродовж шести днів у групах, кожна з яких відповідала за певний напрямок роботи. Зокрема, вони готували проекти функціонального зонування центральної частини Луцька, удосконалення його благоустрою та пішохідних екскурсійних маршрутів, оптимізації вулично-дорожньої мережі та маршрутів громадського транспорту, аналізу історико-архітектурних будівель та створення велобану на околицях міста.

Разом із молоддю працювали над реалізацією проектів декан факультету урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури Алірза Мамедов та Віце-президент Фонду підтримки будівельної галузі Торальф Вайзе.

«Перш за все, хочу подякувати студентам за те, що вирішили саме так провести свої зимові канікули, долучившись до Школи урбаністики. Мені було дуже приємно з вами працювати і надто сподобалася ваша активність. Дуже дякую керівництву Луцького НТУ, викладачам, деканату, які нас так гостинно прийняли, адже завдяки вам, ми не мали потреби ні в чому», - зазначив Торальф Вайзе.

Він також пожартував, що враховуючи сукупність та важкість виконаних завдань впродовж лише одного тижня, порівнюючи її з роботою інженера у Німеччинні та зважаючи на вартість виконаних робіт, учасники цьогорічної Зимової школи урбаністики могли б заробити понад 150 тисяч євро. Тож спікер додав, що пишається талановитою молоддю, які спільними зусиллями лише за кілька днів змогли висвітлити усі сторони міста Луцька.

Проекти, розроблені студентами, уже чекають в управлінні архітектури і містобудування Луцької міської ради. Про це повідомила заступник начальника управління Софія Гула: «Хочу подякувати студентам і викладацькому складу за організацію цього великого проекту, тому що ви доклали багато зусиль і дивлячись на результат - зробили це достойно. Ви здійснили колосально велику роботу і приємно, що багато з представленого вами - це ідеї та думки, які ми намагаємося впровадити у нашому місті, а отже, ми з вами на одному шляху. Тому ми чекаємо на ваші проекти, аби їх розглянути і взяти до уваги найбільш слушні пропозиції».

Насамкінець, усі учасники Школи урбаністики, волонтери та викладачі були відзначені сертифікатами, грамотами та подяками.

Варто додати, що Зимова школа урбаністики відбувається в Україні уже всьоме. Цьогоріч гостинно приймали її учасників у стінах Луцького НТУ. Організаторами Школи виступили факультет архітектури, будівництва та дизайну Луцького НТУ спільно з факультетом урбаністики та просторового планування Київського національного університету будівництва та архітектури, за підтримки Фонду Ебергарда Шьока (Німеччина).

У якості лекторів та керівників груп брали участь відомі вітчизняні та закордонні спеціалісти, а також студенти з Харкова, Сєвєродонецька, Полтави, Кривого Рогу, Запоріжжя, Одеси, Вінниці, Чернівців, Львова, Ужгорода, Рівного, Києва та Луцька.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/LutskNationalTechnicalUniversity/photos/?tab=album&album_id=1464286330392079