Перейти до основного вмісту

Участь науковців Луцького НТУ
в міжнародному будівельному семінарі

У рамках проекту «Інтернаціоналізація вищої освіти» Британської Ради в Україні відбувся надзвичайно цікавий та неординарний для будівельної наукової спільноти захід – Міжнародний англомовний семінар «Інтернаціоналізація вищої освіти і науки в галузі будівництва та архітектури». Програма «Інтернаціоналізація вищої освіти» передбачає надання ознайомчих, одно- та дворічних грантів ВНЗ Великої Британії та України для встановлення контактів та налагодження співпраці.

Протягом двох днів у лекційній аудиторії факультету будівництва та архітектури НУВГП всі охочі мали можливість прослухати доповіді про дослідження та застосування інноваційних будівельних матеріалів і конструкцій, високоміцні бетони нового покоління, передові технології при зведенні складних інженерних споруд тощо. Доповідачі читали лекції виключно англійською мовою.

Для підвищення свого науково-професійно рівня у семінарі взяли участь і науковці з Луцького НТУ, а саме – доцент кафедри автомобільних доріг та аеродромів Олександр Андрійчук, асистент кафедри промислового та цивільного будівництва Сергій Ужегов та аспірант Микола Нінітчук.

Перед аудиторією виступали з результатами своїх наукових досліджень два науковці-практики зі світовим ім'ям:

·  професор будівництва (будівельні матеріали) Джамал Хатіб із факультету науки та інженерії Університету Вулверхемптону (Англія);

·  доктор Мохаммед Сонебі із школи планування, архітектури і будівництва Королівського університету Белфасту (Північна Ірландія).

Мохаммед Сонебі є головою Європейського комітету з реологічних властивостей бетонів та заступником голови Американського комітету з дослідження бетонів. Щодо його практичного доробку, тозазначимо, що під його керівництвом був запроектований склад бетону для буронабивних паль (фундаментів) найвідомішої та найвищої на сьогодні будівлі – Бурдж Халіфа в ОАЕ, а також великої кількості складних інженерних споруд в Дубаї (під час активного будівництва в Дубаї він чотири роки жив і працював там). Сьогодні він є координатором європейського наукового проекту з бюджетом понад 1 млн €.

Для обох науковців Україна стала першою країною Східної Європи на їхній науковій мапі. Приємно, що після знайомства Мохамед Соннебі погодився надати свою оглядову лекцію для загального ознайомлення в Луцькому національному технічному університеті.

Олександр Андрійчук,
доцент кафедри автомобільних доріг та аеродромів