Перейти до основного вмісту

Громадське обговорення ОП «Інженерія програмного забезпечення»

16.06.2020 року на кафедрі інженерії програмного забезпечення факультету комп’ютерних наук та інформаційних технологій Луцького національного технічного університету відбувся круглий стіл з обговорення змін до освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.  

Участь в обговоренні прийняли здобувачі вищої освіти, професорсько-викладацький склад кафедри, роботодавці та інші стейкхолдери, залучені до перегляду ОП.

Учасники заслухали інформацію Ліщини Наталії Миколаївни, к.т.н., доцента, завідувача кафедри інженерії програмного забезпечення, про основну сутність, переваги, структуру, завдання освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення».

Гаранти освітніх програм Ліщина Наталія Миколаївна та Ліщина Валерій Олександрович озвучили результати опитувань студентів щодо підтримки їх потреб, щодо вирішення конфліктних ситуацій у Луцькому НТУ, опитувань стосовно освітньої програми, освітнього середовища та матеріальних ресурсів,  навчання та викладання у Луцькому НТУ, а також результати опитування науково-педагогічних працівників стосовно знання і практики академічної доброчесності у Луцькому НТУ. Окрім цього, були оприлюднені  результати опитування  роботодавців стосовно рівня навчання та викладання у Луцькому НТУ.

Представники роботодавців ПП «ЕСКА 8» та Української софтверної компанії, зокрема, Куран С. та Михальчук Р. відмітили актуальність ОП «Інженерія програмного забезпечення» другого (магістерського) рівня вищої освіти, оскільки сьогодні існує велика потреба у фахівцях, які здатні розв’язувати складні задачі і проблеми інженерії програмного забезпечення, що передбачають проведення досліджень з елементами наукової новизни та інноваційної діяльності в умовах невизначеності вимог. Директор ПП «Візор» Чухрій С.С. звернув увагу на затребуваність таких фахівців в державному та приватному секторах ІТ-компаній у різних сферах діяльності, зокрема: для контролю та оцінки якості програмних продуктів; організації та проведення розробки програмного забезпечення; аналізу отриманих результатів.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти, зокрема Золотоверхова Тетяна, висловила побажання включити у перелік вибіркових компонентів освітньої програми дисципліни іноземною мовою «Linguistic Promotion of Automated Management Systems» та «Modern Software and Solutions», що допоможе в управлінні змінами при виникненні помилок у спілкуванні користувачів з технічними засобами АСУ; а також дозволить розширити власний словниковий запас для заведення нових знайомств з фахівцями ІТ-сфери в різних куточках світу. Варто виокремити пропозицію здобувача вищої освіти Паливоди Данила щодо запровадження нової дисципліни «Управління ризиками в інженерії програмного забезпечення», що забезпечить наступні важливі компетентності: здатність володіти і розуміти теоретичні основи, процеси і процедури управління ІТ-проектами, принципів командної роботи; здатність працювати в команді та застосовувати програмні системи проектного управління; знання, розуміння та володіння навиками проектування і реалізації засобів захисту інформації у відповідності з політикою безпеки інформаційної системи. Беручи до уваги багаторічний  досвід Національного університету «Львівська Політехніка» у впровадженні освітньої діяльності за аналогічною ОП та пропозиції здобувачів вищої освіти, робоча група по супроводу ОП погодила введення даної дисципліни в  освітню програму.

Усі зауваження, пропозиції та рекомендації, висловлені стейкхолдерами, будуть враховані при оновленні освітньої програми «Інженерія програмного забезпечення».

Висловлюємо щиру вдячність усім стейкхолдерам за  проявлений інтерес та висунуті пропозиції. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!