Перейти до основного вмісту

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ ПІДГОТОВКИ БАКАЛАВРА ЗА ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ ГАЛУЗЕВЕ МАШИНОБУДУВАННЯ

 

На кафедрі галузевого машинобудування та лісового господарства Луцького національного технічного університету відбулися громадські обговорення освітньої програми «Галузеве машинобудування» підготовки першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування», в яких прийняли участь директор Волинського обласного центру зайнятості Романюк Роман В’ячеславович, представники адміністрації університету, промислових підприємств регіону та бізнесу, гарант та група забезпечення ОП, студенти. Обговорення відбулося у змішаному очно-дистанційному форматі з використанням платформи ZOOM та дотриманням усіх необхідних карантинних норм і обмежень. Таке обговорення ОП представниками кафедри та стейкхолдерами стало традиційним та систематичним.

Роман Романюк закцентував увагу усіх присутніх на стані промисловості регіону та машинобудівної галузі зокрема, «хронічній нестачі» інженерних кадрів на ринку праці не лише області, але й країни та надзвичайній важливості підготовки висококваліфікованих бакалаврів за спеціальністю «Галузеве машинобудування».

  

 

Гарант освітньої програми «Галузеве машинобудування» доцент Віталій Пуць окреслив мету та зміст ОП, яка оприлюднена на офіційному сайті Луцького НТУ за посиланням https://drive.google.com/file/d/11nvQISIzWmDIfgwvVqga3nhtJ5yvcIzJ/view?usp=sharing.

      

Під час обговорення усі учасники зійшлися на думці, що кадрове та навчально-методичне забезпечення ОП є на високому рівні, випускники кафедри, які навчалися за освітньою програмою «Галузеве машинобудування» успішно працюють на ПрАТ "СКФ УКРАЇНА", ДП "АСЗ №1" АТ "АК "БОГДАН МОТОРС", ДП «ЛРЗ»МОТОР», ТОВ "КРОМБЕРГ ЕНД ШУБЕРТ УКРАЇНА ЛУ", ТзОВ «МОДЕРН-ЕКСПО», ПрАТ «ЕДЕЛЬВІКА», «ЧИСТОЛІС», інших підприємствах малого та середнього бізнесу, державних установах мають достатній рівень підготовки та користуються попитом як фахівці в Україні та за кордоном. Проте і надалі освітню програму потрібно покращувати, збільшувати її конкурентні переваги порівняно з ОП інших ЗВО України, використовувати можливості дуальної освіти та бути в лідерах підготовки здобувачів вищої освіти відповідно до потреб ринку праці.

  

 

  

 

  

Ознайомившись з навчальними та науковими лабораторіями кафедри учасники обговорення відмітили їх задовільний стан та важливість матеріально-технічної бази для якісної підготовки фахівців за спеціальністю 133 Галузеве машинобудування. Крім цього, представниками підприємств наголошено на подальшій співпраці, в рамках укладених договорів про співпрацю, зокрема і науковій, і проходженні різного роду практик студентами та підвищення кваліфікації викладачами, і використання виробничих потужностей для проведення практичних занять. Так Дмитро Титаренко розповів, що на ДП "АСЗ №1" АТ "АК "БОГДАН МОТОРС" оснащено спеціальний клас для проведення теоретичних і практичних занять фахівцями підприємства студентам спеціальності. Керівник Служби персоналу ПРАТ "СКФ УКРАЇНА" Вікторія Шатан відмітила важливість поєднання формальної та неформальної освіти, а також розвитку дуальної освіти. Начальник навчального підвідділу ТОВ "КРОМБЕРГ ЕНД ШУБЕРТ УКРАЇНА ЛУ" Ірина Цись розповіла, що працівники кафедри не лише підвищують свою кваліфікацію, але й кваліфікацію працівників підприємства. Так в березні поточного року науковці кафедри провели цикл теоретичних та практичних занять з гідравліки та гідропневмоприводу для працівників ТОВ "КРОМБЕРГ ЕНД ШУБЕРТ". Ірина Кононенко (ТзОВ «МОДЕРН-ЕКСПО») висловила думку щодо важливості впливу виробничих екскурсій на формування фахових компетентностей здобувачів та покращення ОП. Андрій Заболоцький (ДП «ЛРЗ»МОТОР») поділився враженнями про цілеспрямованість студентів спеціальності, які працюють на підприємстві.

 

  

 

Усі учасники обговорення зійшлися на позиції, що освітня програма має бути унікальною, студентоцентрованою (здобувачі вищої освіти мають мати можливість формування власної освітньої траєкторії), мати наукову та науково-практичну новизну, враховувати безпосередні потреби сучасного виробництва, бути збалансованою щодо набуття загальних і фахових компетентностей, теоретичної і практичної, нормативної та вибіркової підготовки, містити гуманітарну складову та прозорі критерії оцінювання. Було внесено наступні корективи щодо покращення ОП. Академічна спільнота схильна до думки, що в освітній програмі має бути більш посилена підготовка з застосування основ механіки, методів аналізу та синтезу. На думку працедавців в ОП один з акцентів варто зробити на вивчення мехатронної складової як основного компонента сучасної машини. Здобувачі вищої освіти бажають набути більше фахових компетентностей, пов’язаних з використанням сучасного комп’ютерного моделювання.

Відгуки, рецензії, зауваження та пропозиції щодо змісту, форм і методів навчання за освітньою програмою просимо надсилати на адресу: Луцький НТУ, кафедра галузевого машинобудування та лісового господарства, вул. Львівська, 75, м. Луцьк, Волинська обл., 43018, або на e-mail: gm@lntu.edu.ua

 

 

Кафедра галузевого машинобудування

та лісового господарства Луцького НТУ