ЛНТУ активно співпрацює з Головним управлінням статистики у Волинській області, що дозволяє, зокрема, здобувачам усіх рівнів освіти зі спеціальності 051 Економіка проходити практику, залучати спеціалістів Управління до навчального процесу, отримувати необхідні статистичні дані для освітніх і наукових цілей. Завдяки цій співпраці на кафедрі економіки створена інформаційна статистична база статистичних видань за останні 10 років, якою користуються викладачі, аспіранти та студенти.

Економіка

Відповідно, 13 грудня 2023 року на базі Управління було проведене практичне заняття для здобувачів різних курсів та освітніх програм бакалаврського та магістерського рівнів зі спеціальності 051 Економіка, яким викладаються навчальні дисципліни «Статистика», «Економічний аналіз», «Економіко-математичне модулювання», «Економіко-статистичні методи та інформаційні технології підтримки управлінських рішень», «Статистика підприємств» тощо.

Начальник відділу поширення інформації, публікаційної та інформаційно-аналітичної роботи Кобись Сніжана Миколаївна ознайомила здобувачів зі структурою та основною інформацією офіційного сайту Головним управлінням статистики у Волинській області - http://www.lutsk.ukrstat.gov.ua/

Також розглянули методологічні питання проведення статистичного спостереження, починаючи від збору, подальшої обробки та аналізу статистичних даних.

Економіка

Вивчили альбом форм статистичних спостережень, за якими суб’єкти господарювання області готують і подають статистичну звітність, а також сукупність основних показників, які представлені у цих формах та можуть бути використані для аналізу соціально-економічних процесів.

Окрема увага була відведена вивченню підготовлених фахівцями Управління та Державної служби статистики України загалом експрес-випусків, статистичних збірників, онлайн інформаційних джерел за усіма секторами національної економіки. Студенти з цікавістю вивчали статистичні дані із статистичних збірників, які за підсумками звітних періодів видає Управління.

Економіка

З особливою цікавістю студенти вивчали розділ Інфографіка, де в цікавій та гарно оформленій формі представлені тематичні збірки інформації з нагоди святкових дат або професійних свят.

На завершення, студенти відвідали музей статистики Волині, який також розміщений в Управлінні, де фахівець Управління Олександр Федорович розповів їм про основні історичні аспекти розвитку даної сфери. Також здобувачі мали можливість наочно побачити технічні засоби, які раніше використовувалися фахівцями статистики у  практичній роботі.

Економіка

Заняття було дуже цікавим і пізнавальним, що дозволить розширити інформаційно-аналітичні компетентності здобувачів зі спеціальності 051 Економіка в рамках вивчення фахових дисциплін.

Економіка

Дякуємо начальнику Управління Науменку Вадиму Юрійовичу та спеціалістам Управління за організацію практичного заняття.

Завідувач кафедри економіки

Олександр Шубалий