Перейти до основного вмісту

Про гендерну рівність у Луцькому НТУ

У стінах Луцького національного технічного університету відбулася зустріч в.о. ректора Петра Савчука  із учасницями проєкту ООН Жінки «Просування ґендерної рівності в рамках реформи децентралізації в Україні».

Перш за все, привітав учасників зустрічі в.о. ректора Луцького НТУ Петро Савчук, зазначивши, що університет об’єднує людей, які мають спільні ідеї та готові впроваджувати їх на благо розвитку різноманітних процесів у суспільстві.

«Дякую за те, що в чергове у стінах Луцького НТУ відбувається цікавий захід та проєкт. Наш університет пропагує себе як відкритий і намагається об’єднувати людей, які мають спільні думки та ідеї щодо розвитку різних процесів в суспільстві. Будь-які якісні ініціативи у цих стінах сприймаються позитивно і ми протягуємо руку дружби. Важливо, щоб ці ідеї доносилися далі за межами Луцького НТУ і треба розуміти, що ваша діяльність та подібні зустрічі - на користь усім нам. Дякуємо за ці можливості, надіюся, що зустріч буде плідною і я як ректор зроблю все, щоб такі ініціативи були успішно втілені у життя», - наголосив Петро Савчук.

Привітала гостей заходу голова Волинської обласної ради Ірина Вахович: «Рада вітати вас на Волині, сьогодні локація зустрічі – Луцький НТУ. Це заклад вищої освіти з гарною історією, де присутня гендерна рівність. Якщо на початку створення університету тут більше було чоловіків, то зараз ситуація збалансована, рівність є. Якщо говорити про те, чи важко жінці працювати у владних структурах, то складнощі існують, але жінки сильні та цілеспрямовані і ми загартовуємося завдяки цим випробуванням і працюємо на розвиток», - додала Ірина Вахович.

Керівниця проєкту Нургуль Асилбєкова розповіла про мету подібних зустрічей та основні завдання семінару. Так, проєкт реалізується згідно з домовленістю Уряду України та Уряду Канади. В проєкті беруть участь чотири пілотні області, зокрема Сумська, Волинська, Чернівецька та Херсонська.

«Ми працюємо на трьох рівнях: державному, обласному та місцевому. На Волині учасниками є три пілотні ОТГ, поки це Велимче, Княгининок і Смолигів. Ми допомагаємо у реалізації міжнародних обов’язків з гендерної рівності та прав людини і підтримуємо громадський сектор. Наш багаторічний досвід говорить про те, що реальні демократичні зміни неможливі, якщо немає активного громадського сектору. Здебільшого саме жінки піднімають питання вразливих груп, соціального захисту: подолання бідності, сталого розвитку, охорони здоров’я, як на місцевому й обласному рівнях, так і на державному. Ми напряму працюємо з ОДА, допомагаємо здобути і спрямувати у потрібному напрямку відповідні навики та компетенції. Досвід нашої роботи показує, накільки важливо вкладати у людський потенціал та наскільки він ефективніше й швидше окуповується», - розповідає Нургуль Асилбєкова.

Спікер додає, що Волинь – єдина область, яка розробила стратегію розвитку  з врахуванням гендерних питань. Підтримка жіночої освіти та лідерства сприяє розвитку економіки, її стабільності, відкриттю доступу до економічних ресурсів тощо.

«Для Луцького НТУ, мені здається, важливо розуміти зв'язок між розвитком проєктів і врахуванням досвіду, які привносять різні соціальні групи. Важливо, щоб примножувалися гендерні дослідження і сучасне розуміння різноманітних суспільних процесів», - додає керівниця проєкту.

Нургуль Асилбєкова презентувала учасникам заходу короткий звіт щодо оперативної ґендерної оцінки становища та потреб жінок у контексті  ситуації з COVID – 19 в Україні. Публікація підготовлена в рамках дослідження ООН Жінки в Україні, спрямованого на отримання кількісної та якісної інформації щодо потреб жінок, а також про ґендерні особливості впливу обмежувальних заходів на їх повсякденне життя, особливо на тих, хто належить до вразливих груп та потерпає від множинної дискримінації.

Проректорка із науково-педагогічної роботи Луцького НТУ Оксана Ляшенко зазначила, що українські жінки насправді дуже сильні особистості, але саме такими їх роблять обставини.

«Як жінка управлінець, хочу сказати, що завжди працювала під керівництвом чоловіків. Хоча вони не декларують того, що вважають жінку трохи нижчою, але все-таки, подекуди зневажливе ставлення відчувається. Це недолік нашого суспільства. Ми повинні розуміти, що маємо рівні права з чоловіками і наявність статі у паспорті не дає привілеїв і можливості примушувати жінку, бо «вона так має робити». Роль жінки неоціненна, бо жінка – теж людина», - запевняє проректорка.

Учасники круглого столу обговорили різні соціальні процеси та роль жінок у них, акцентували увагу на внеску саме жінок у різні економічні, соціальні та політичні сфери діяльності і наголосили на важливості забезпечення гендерної рівності, як одного із важливих факторів, що спроможний підсилити хід реформ в Україні, зокрема й децентралізації.

Крім того, гості Луцького НТУ поспілкувалися зі студентським активом, окреслили шляхи співпраці із університетами та іншими закладами освіти та запропонували представникам Луцького НТУ долучатися до подальших заходів організації для спільного обговорення актуальних тем.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ

Більше фото тут: https://www.facebook.com/media/set?vanity=LutskNationalTechnicalUniversity&set=a.1669127673241276