Перейти до основного вмісту

Студентський погляд на реформи вищої освіти

З 20 по 22 лютого 2015 року в столиці на базі Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова тривала Всеукраїнська конференція «Перспективи та виклики реформи вищої освіти: студентський погляд». Тоді ж відбулася і IX Генеральна Асамблея УАСС. Більше 70 ВНЗ України були представлені понад 120 лідерами студентського самоврядування.

Делегат від Луцького НТУ ? голова студентської ради університету Олексій Табачук одразу після приїзду поділився з нами своїми враженнями.

? Олексію, з якими відомими людьми вдалося поспілкуватися?

? Заступник міністра молоді та спорту України, Сергій Митрофанський  ? перший гість конференції. Він закликав активно брати участь у міжнародних грантових програмах та максимально використовувати можливості співпраці з ЄС. Екс-президент Грузії, нині радник Президента України Міхеїл Саакашвілі розповів про власний досвід реформ, про нинішню ситуацію в Грузії та відзначив важливу роль студентів у всіх суспільних процесах.

Гостями конференції стали представники ВГО «Всеукраїнська люстрація». Зокрема, заступник голови організації Олександр Куліковський. У фінальний день заходу нас відвідав відомий київський блогер Krus (Олександр Барабошко). Він акцентував увагу на збільшенні ролі соціальних мереж у зв'язку адміністрації університетів зі студентством, а також розповів, як зробити університетські спільноти інструментом, який не  «грузить», а допомагає.

? На кого з гостей студентська громада чекала найбільше?

? Без сумніву, найвичерпнішу інформацію студентським лідерам змогла надати Лілія Гриневич ?  голова Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти.

Основні тези панельної дискусії такі:

 1) пільговий проїзд на залізничному транспорті для студентства може бути забезпечений лише до червня поточного року через рівень інфляції. 30 млн. гривень, закладені для таких цілей в бюджет країни, на сьогоднішній день є недостатніми;

2) майбутнє скорочення списку спеціальностей нівелюється правом університетів на самостійне затвердження спеціалізацій;

3) набір на освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста завершиться у 2016 році. Дипломи спеціаліста будуть прирівняні до магістра. Питання лише в тому, як на це відреагують роботодавці;

4) індексація стипендій буде відбуватись і надалі, не дивлячись на нестабільне становище в країні;

5) розглядається пропозиція введення онлайн-трансляції творчого конкурсу при вступі, аби виключити корупційну складову в цьому процесі;

6) Закон «Про вищу освіту» буде повністю імплементований приблизно через 5 років все залежить від належного фінансування;

7) йде пошук механізму виплати стипендій на належному рівні. Відсоток студентів, які отримуватимуть стипендію, має зменшитись, адже в Україні таких набагато більше, як у Європі. Натомість, сума стипендії має суттєво збільшитись.

? Щодо Генеральної Асамблеї...

? Генеральна асамблея УАСС виявилась дуже напруженою. Про закриття засідання оголосили тільки після 22-ї години. Було видано 73 делегатських мандати. Довгоочікуваним результатом стало обрання нового апарату УАСС.

? Що ти хотів би особисто відзначити про конференцію?

? Актуальна інформація, круті спікери, нові ідеї, активні учасники ? ось те, що треба відзначити. Дякую всім організаторам, учасникам та спікерам конференції за цю зустріч. Це були три неймовірні дні, де вирувало справжнє студентське життя!

 

 

 

Галина МИКИТЮК