Сьогодні в ЛНТУ відбувся тренінг «Протидія та попередження булінгу в освітньому середовищі» для студентів спеціальності «Комп’ютерні науки».

Тренінг провела викладач, куратор групи «Комп’ютерних наук» Здолбіцька Ніна Василівна.

ФКІТФКІТ

Питання булінгу в освітньому середовищі й досі актуальне в сучасних умовах. З 2020 року, за рішенням ЮНЕСКО, у перший четвер листопада відзначається Міжнародний день боротьби з насильством і булінгом у закладах освіти. Це важливе нагадування для всього світу про те, що будь-яка форма насильства порушує право на освіту, здоров'я та добробут учасників освітнього середовища.

ФКІТ

На тренінгу поговорили про булінг (цькування) в закладі освіти як явище. Наводилися основні форми, типові ознаки булінгу, можливих учасників та місця найчастіших проявів цього явища. Обговорили передумови та причини виникнення цькування. Розбиралися, чим відрізняється булінг (цькування) від звичайної сварки чи конфлікту, які прояви, які причини та наслідки булінгу (цькування), як правильно реагувати учасникам освітнього процесу, коли вони стають учасниками ситуації.

Дуже добре, що в ЗВО запроваджено системну протидію булінгу (цькування) та практичні інструменти створення безпечного середовища в закладі освіти. Зустріч була невимушеною, лектор наводила приклади, відповідала на запитання слухачів.

ФКІТ

Проаналізували результати опитування здобувачів Факультету комп’ютерних та інформаційних технологій стосовно задоволеності рівнем інформаційної підтримки в університеті, про процедуру вирішення конфліктних ситуацій.

ФКІТ

Дієвим способом протидії булінгу є розповсюдження постерів у закладах освіти, скриньки довіри, надання консультативних послуг та психологічної підтримки усім учасникам освітнього процесу ЛНТУ.

ФКІТ

З додатковою інформацією про консультативні послуги та психологічну підтримку можна ознайомитися на сайті ЛНТУ: https://lntu.edu.ua/uk/pro_nas/konsultativni-poslugi-ta-psihologichna-pidtrimka

Кафедра комп’ютерних наук