Перейти до основного вмісту

У Луцькому НТУ стартувала VI Міжнародна науково-технічна конференція ТК-2020

Уже традиційним стало проведення наукових заходів, круглих столів та конференцій у дистанційному режимі. В рамках карантинних обмежень, науковці знаходять можливості поділитися напрацюваннями і обмінятися досвідом, використовуючи онлайн сервіси. Сьогодні, завдяки платформі Google Meet, на  VI Міжнародній науково-технічній конференції з проблем вищої освіти і науки ТК-2020, вдалося зустрітися представникам освітянської та наукової спільноти не лише із України, але й низки інших держав.

Курувала наукову дискусію к.т.н., доцент кафедри прикладної механіки Луцького НТУ Галина Герасимчук, яка озвучила тематичні напрямки конференції, ознайомила із програмою та представила гостей заходу: «Конференція має за мету виявлення та обговорення тематик розвитку технологічних комплексів у різних галузях, зокрема у машинобудуванні, приладобудуванні, харчовій промисловості тощо. Вона об’єднує учасників, які мають єдину мету та наукові доробки і готові їх представити та обмінятися досвідом».

Привітав учасників конференції, зауваживши на її актуальності і важливості ректор Луцького НТУ Петро Савчук.

«Радий вітати учасників конференції, яка вже не вперше об’єднує науковців за такими важливими технічним напрямками як технологічні комплекси, їх розвиток та усі аспекти, що впливають на вдосконалення і створення технічних систем. Ця конференція надзвичайно важлива і стала потужною науковою спадщиною, залучивши до роботи молодих науковців. Я впевнений, що вона буде розвиватися й надалі і, безумовно, є чимало надій на міжнародну співпрацю, спільні наукові дослідження з іноземними колегами та колегами із багатьох українських ЗВО. Це все сприяє прогресу та розвитку і я впевнений, що співпраця буде посилюватися, а ми зі свого боку, докладемо максимум зусиль для цього. Я бажаю успішних доповідей науковцям, щоб ті раціональні зерна, які будуть представлені, імплементувалися, щоб з’являлися свіжі наукові ідеї, а молодь відчувала, що це хороше місце для аналізу нових напрацювань і хороший рушій для подальшого розвитку і вдосконалення у науковому плані», - наголосив ректор.

Із вітальним словом також виступив завідувач кафедри прикладної механіки Луцького НТУ Дмитро Сомов. Він побажав усім плідної та цікавої роботи, а також анонсував вручення відповідних сертифікатів усім учасникам конференції.

Розпочав робочу частину засідання із власної доповіді професор Політехнічного Інституту Браганси (Португалія) Луїз Рібейро. Він розповів про співпрацю із українськими ЗВО, зокрема тісну взаємодію із Луцьким НТУ у частині міжнародної мобільності та можливості студентам здобувати освіту у португальському університеті за програмою подвійного диплому. Тематика його доповіді звучала: «Void fraction uncertainties in bubble flow», що викликала жваве обговорення, серед українських науковців.

Згодом керівник дидактики ДП «Фесто» Євген Риженко розповів про модульні станції MPS від Festo та їх застосування в навчальному процесі. Особливо цікавою презентація стала у частині вдосконалення освітнього процесу, адже модульні станції спрямовані на навчання студентів та набуття ними більш практичних навичок. Отож, модульні мехатронні промислові станції дозволяють студентам опанувати багато різних дисциплін та практичних навичків, починаючи від базових засад автоматизації до ознайомлення із сучасними технологіями, комплексних систем та оптимізації виробничих процесів.

Про режим контактної гідродинаміки в сучасних трибосистемах ковзання доповів Сергій Шимчук – проректор з науково-педагогічної роботи Луцького НТУ.

Своєю чергою, доценти Словацького технологічного університету у Братиславі Дагмар Каганова та Петр Гогола презентували спільну роботу щодо найкращих практик міжнародних досліджень із акцентом на інноваціях. Натомість, професор Вітебського державного технічного університету (Білорусь) Олена Ванкевич та доцент Андрій Дягілев розповіли про інформаційну систему контролю якості текстильного підприємства. Впродовж сьогоднішнього засідання, із доповіддю про систему забезпечення для автономних морських суден виступив доцент Білостоцького технологічного університету (Польща) Збігнєв Кулеша.

Загалом, триватиме робота конференції до 4 червня. Впродовж цього часу, власні дослідження представлять понад 70 учасників. Варто зазначити, що складається захід із 6 тематичних секцій:

1.Інтелектуальні виробничі системи та інформаційні технології в проектуванні і керуванні технологічних комплексів.

2.Моделювання і синтез структури технологічних комплексів.

3.Розвиток технологічних комплексів в машинобудівній, приладобудівній, легкій, пакувальній і харчовій галузях.

4.Сучасні технології в галузі машинобудування.

5.Проектування функціональних елементів технологічних комплексів.

6.Заслуховування матеріалів закінчених дисертаційних робіт.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ