Перейти до основного вмісту

Сьогодні в ЛНТУ розпочав свою роботу науково-практичний семінар «Дослідження пожеж та встановлення причин їх виникнення. Організація взаємодії та порядку спільних дій під час проведення огляду місця пожежі, дослідження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами».

Захід відбувався на базі ЛНТУ та організований Головним управлінням ДСНС України у Волинській області, на який запрошені представники Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України, Управління забезпечення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту  ДСНС України, Інституту державного управління та наукових досліджень з цивільного захисту, слідчого управління ГУНП у Волинській області, Волинського науково-дослідного експертно - криміналістичного центру МВС України, а також співробітники районних відділів поліції ГУ НП у Волинській області та управлінь ГУ ДСНС України у Волинській області.        

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


«Проведення заходу сприятиме покращенню роботи в частині організації взаємодії та відпрацювання спільних дій під час здійснення огляду місця пожежі, виявлення, припинення, попередження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами. Участь науковців ЛНТУ дасть можливість розглянути деякі причини виникнення пожеж з наукової точки зору», - наголосив у вступному слові модератор заходу, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС України у Волинській області Володимир Нестеров.

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


Із вітальним словом до гостей звернулася ректор ЛНТУ Ірина Вахович: «Надзвичайно вдячна вам за співпрацю, яка є між нами. Вітаю шанованих гостей і скажу, що ви - особливі люди з особливою місією. Ви дійсно є тим осередком, який нам допомагає у різних напрямках та в різних проектах. Бажаю, щоби семінар був для кожного з вас продуктивним, щоб ми могли обмінялися думками, могли презентувати себе, свої здобутки, наміри, мрії та цілі».

Ірина Вахович також розповіла про діяльність університету, його функції у часи війни та поділилася досвідом подолання спільних викликів, які сьогодні постають перед українцями, зокрема в напрямку взаємодії науковців, державних служб, правоохоронних органів та профільних інститутів.

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


Висловив сподівання на плідну роботу семінару начальник ГУ ДСНС у Волинській області Мирослав Дем’янчук: «Сподіваюся, що захід пройде не у вигляді звичайної лекції, а буде цікавим для усіх, адже він спрямований на те, щоби налагодити співпрацю між напрямками служб ДСНС, Нацполіції, лабораторій, експертно-криміналістичного центру, тому надіюся, що захід буде плідним та цікавим для кожного».

Своєю чергою, начальник управління аналітичної та санкційної діяльності Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Нараз Боришкевич наголосив на важливості заходу, який дозволить вдосконалити низку нормативних актів у діяльності служб: «Захід максимально має бути корисним, адже ми знаємо проблематику, особливо в умовах війни, коли виникають питання, зокрема, щодо обліку і дослідження пожеж. Цих питань дуже багато і ми намагаємося певні речі врегулювати, особливо в нормативних актах, а також в контексті обліку пожеж в прифронтових зонах та зонах бойових дій. Від нашого семінару я чекаю діалогу, бо саме від вас повинна виходити база, ті компоненти, якими ми повинні насичувати нормативні акти».

ДСНС ДСНС ДСНС


«На цьому заході зібралися практики, які безпосередньо розслідують злочини пов’язані, в тому числі, з пожежами. Тому я впевнений, що цей захід буде корисним і нестиме практичну мету. Бажаю всім присутнім плідної праці та бути максимально відкритими до діалогу. Водночас, захід корисний і для присутніх тут студентів, які також мають можливість дізнатися, як працюють служби, яким чином вони взаємодіють та функціонують», - зауважив заступник начальника слідчого управління ГУ НП у Волинській області Максим Новицький.

Разом з тим, у вітальній промові про важливість семінару наголосив директор Волинського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Олег Пододворний: «Фактично щодня кожен з нас стикається з пожежами. Вони тягнуть за собою як матеріальні збитки, так і не рідко забирають життя людей. Тому встановлення істини внаслідок чого виникла пожежа – надзвичайно важливе. Все починається з огляду місця подій і наскільки ми там спрацюємо, настільки швидше та легше буде встановити істинну причину пожежі. Тому сподіваюся, що сьогоднішній захід буде для всіх цікавим, ви здобудете нові знання та спільну координацію з колегами».

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


Після офіційної частини заходу, присутні перейшли до порядку денного семінару. Зокрема, було проведено ряд доповідей представників вищезазначених служб (установ), за результатами яких планується досягти першочергової мети семінару, а саме підвищення рівня взаємодії між службами, конструктивного обговорення проблемних питань, що виникають під час проведення огляду місця пожежі, дослідження та розслідування кримінальних правопорушень та інших подій, пов’язаних з пожежами.

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


У зв’язку з великою кількістю пожеж, причинами яких є теплові прояви електричної енергії, до доповіді також був запрошений вузький спеціаліст з даного напряму, а саме завідувач кафедри електричної інженерії ЛНТУ Юрій Грицюк, який виступив із темою: «Причини виникнення короткого замикання тліючих розрядів та несправності комунікаційної апаратури».

Окрім того, учасниками заходу стали науковці і студенти кафедри цивільної безпеки, для яких тематика семінару та обмін досвідом із досвідченими колегами надасть важливий практичний компонент до освітнього процесу.

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС


Більше того, після теоретичного обговорення, на території університету провели практичне заняття щодо дослідження причин виникнення пожежі легкового автомобіля та особливостей огляду місця її виникнення. Мета - візуально ознайомитися з організацією взаємодії в роботі різних служб Міністерства внутрішніх справ України.

ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС ДСНС