Перейти до основного вмісту

Українська наукова та освітянська спільнота щиро вдячна колегам, партнерам із різних куточків світу, які усіляко намагаються допомагати нашим громадянам і, зокрема, здобувачам освіти. Надзвичайна кількість листів підтримки надходить і на адресу ЛНТУ. Не лише слова занепокоєння та засудження російської агресії лунають від наших колег, але й відбуваються чимало акцій підтримки українського народу у протистоянні з ворогом, а також надається реальна гуманітарна  допомога та реалізовуються різноманітні програми для нашої молоді.

Таких ЗВО надзвичайно багато у всьому світі. Серед них Батумський державний університет імені Шота Руставелі. Вчена рада ЗВО Грузії від імені професорів і студентів рішуче засуджує військову агресію Росії в Україні. Днями у дворі університету пройшла акція на підтримку України під гаслом «БДУ для України».  Університет також розпочав гуманітарну кампанію на допомогу Україні, участь у якій може взяти кожен. Захід передбачає збір медикаментів та інші необхідних речей, предметів гігієни та догляду за дітьми, білизни, одягу тощо. Крім того, відбувається пожертвування грошей на придбання зазначених необхідних продуктів.

Представники БДУ висловили готовність брати активну участь у гуманітарних акціях на підтримку українського народу, проводити заходи на підтримку українських студентів, у тому числі приймати їх у БДУ, сприяти поширенню об’єктивної інформації, вільної від російської пропаганди.

Такої ж позиції дотримуються і у Державному університеті імені Акакія Церетелі, науковці та студенти якого приєднуються до загальних протестів, викликаних широкомасштабною війною Росії в Україні. Університет надає різні види допомоги громадянам України, а також продовжує збір гуманітарної допомоги.

Рішуче засудження війни, ініційоване Росією вторгнення в Україну висловлює Університет Коруни (Іспанія).  Адміністрація університету запустила лінію допомоги для залучення студентів з України. Університетська спільнота здійснює різноманітні ініціативи солідарності, а також допомогу в сфері охорони здоров’я, захисту дітей, супроводу та пошуку житла для українців, допомогу з харчуванням.

Надзвичайну підтримку здійснюють партнери з Латвії. Так, Інститут транспорту і телекомунікацій (TSI) висловлює готовність допомогти нашим студентам та їхнім родинам. «Ми також готові підтримувати молодих українських науковців, тому Інститут транспорту і зв’язку оголошує 3 гранти (безкоштовні місця), які повністю покриватимуть вартість докторської (PhD) програми TSI «Телематика та логістика». Наукові чи академічні співробітники з України можуть претендувати на гранти за такими пріоритетними напрямками досліджень: застосування штучного інтелекту в логістичних і транспортних завданнях; комп'ютерний зір; цифровізація процесів і цифрові двійники. Докторантура може поєднуватися з академічною діяльністю», - запевняють у ЗВО.

Ризький технічний університет (РТУ), на знак солідарності з українською академічною спільнотою, пропонує підтримку аспірантам університетів-партнерів та запрошує їх продовжити перервану війною наукову роботу в РТУ. «РТУ солідарний з українським народом і готовий підтримати університети-партнери в Україні, надаючи фінансування українським аспірантам для проведення докторських досліджень та продовження наукової роботи, незважаючи на російську агресію в Україні. У цей важкий час ми з вами», – йдеться у листі за підписом ректора РТУ Леонідса Рібіцкіса.

В РТУ переконані, що такий крок не лише підтримає молодих науковців, а й зміцнить латвійсько-українську співпрацю в галузі освіти та науки. Крім того, у студентському містечку Ризького технічного університету з 1 березня майорить український прапор. Його підняли на знак солідарності з Україною та висловили підтримку у боротьбі за її землю та незалежність. Студентам РТУ з України надається стипендія, а українським біженцям пропонується проживання в університетських гуртожитках.

Допомогу пропонують і у Вищій школі менеджменту інформаційних систем ISMA в Латвії. Кожен охочий може заповнити форму щодо потреби навчання школярів, студентів, докторантів або ж працевлаштування викладачів чи наукових співробітників.

Заповнити електронну форму щодо допомоги українці можуть і на сайті Балтійської міжнародної академії, що в Ризі. Вони пропонують допомогу у підготовці офіційних документів або видачі запрошень, моральну чи психологічну підтримку, допомогу у разі виникнення фінансових труднощів, потреби у працевлаштуванні чи оплати навчання. Громадяни України можуть претендувати на отримання Латвійської державної стипендії для навчання. У разі виникнення труднощів з отриманням рекомендаційних листів від українських вищих навчальних закладів, Академія видасть сертифікати про готовність прийняти студента.  Академія виділяє 6 стипендій на докторантури з права та економіки з метою підтримки молодих дослідників та науковців з України.

Наші надійні партнери з Університету Вітовта Великого, м. Каунас також готові прийняти студентів та викладачів, які тікають від війни в Україні. Як і інші вищі навчальні заклади Литви, VMU припинив відносини з вищими навчальними закладами Росії та Білорусі. До фонду підтримки українців партнери запрошують усіх бажаючих: бізнес, громадськість та небайдужих людей. Отримані кошти спрямовуються на стипендії українцям, які приїжджають на навчання до VMU: підтримка покриває їхні витрати на навчання, проживання та поселення. За потреби ці кошти можуть також покривати витрати студентів на проживання. Крім того, донори можуть надавати студентам з України фінансову підтримку або власні продукти чи послуги; вони можуть створити умови для студентів для проходження оплачуваної практики на своїх підприємствах чи організаціях, надаючи студентам можливість самостійно жити під час навчання в Литві.

Саксіонський університет прикладних наук, що у Нідерландах, готовий допомогти понад 250 студентам з України. ЗВО має фонд надзвичайних ситуацій, завдяки якому допомогу можуть отримати здобувачі освіти. Крім того, у регіоні шукають шляхи, за допомогою яких можна запропонувати впевненість у довгостроковій перспективі, зокрема, для працевлаштування та стажування.

Вища школа мита та логістики, м.Преров (Чехія) також готова надати усю можливу допомогу українським студентам та науковцям. Заклад запевняє, що вживає і буде вживати заходів для надання ефективної допомоги громадянам України, яка зараз стала об’єктом відкритої російської агресії.

чехія

Університети дружньої Словаччини також доєднуються до різноманітних реальних заходів підтримки. Так, Університет Жиліни відкрив обліковий запис для допомоги українським студентам, кошти будуть прозоро розподілятися між здобувачами з України за рішенням ректорату. UNIZA продовжує надавати психологічну підтримку, безпечне проживання та допомагає у виконанні навчальних обов’язків студентів. Зараз в UNIZA навчається 136 студентів з України, кілька членів їхніх сімей також розміщені у відповідних закладах.

Словацький технічний університет у Братиславі вжив ряд заходів на основі вимог та потреб студентів, серед них: призначення стипендій; виплати на проживання здобувачів, які постраждали від воєнних подій; для всіх студентів, які постраждали від війни, університет шукатиме способи задовольнити індивідуальні потреби студентів, щоб допомогти їм продовжувати навчання; надання можливостей тимчасового проживання, у тому числі сімей із дітьми; спрощення умов вступу на навчання; створення кризової лінії для студентів для допомоги та координації.

Католицький Університет Льовен (Бельгія) готовий надати підтримку колегам-професорам, дослідникам, студентам та їхнім сім’ям, які зараз живуть у нелюдській невизначеності. Спільнота KU Leuven налічує 100 студентів і 21 співробітника з України, для усіх них запропонована підтримка. 

підтримка

Така ж позиція і у наших партнерів з Королівського технологічного університету (Швеція). Вони засуджують російське вторгнення в Україну і вживають заходи із допомоги студентам та науковцям.

Наші давні друзі, колеги із закладів освіти Польщі одні із тих, хто здійснює найбільшу підтримку Україні та ЛНТУ, зокрема, пропонуючи різноманітні варіанти допомоги. Серед таких партнерів: Академія готельного бізнесу та громадського харчування в Познані, Лодзька політехніка, Люблінська політехніка, Вроцлавський економічний університет, Вища державна східноєвропейська школа в Перемишлі, Білостоцька політехніка, Гданська академія мистецтв, Вища школа міжнародних відносин і суспільної комунікації у Хелмі, Вища державна школа ім.Папи Яна Павла ІІ у м.Бяла Подляска, Університет економіки та інновацій в Любліні, Вища банківська школа у Торуні, Свєнтокшицька Політехніка у м. Кельце, Люблінський Католицький університет Іоанна Павла ІІ, Вища технічна школа в Катовіцах, Жешувська Політехніка ім. Ігнацего Лукашевіча, Державна вища технічно-економічна школа  ім. Броніслава Маркевича у м. Ярослав, Університет економіки в Бидгощі, Вища школа Підприємництва та Адміністрації, Варшавська політехніка, Морська академія в Щецині, Гуманітарно-природничий університет імені Яна Длугоша в Ченстохові, Познанська Політехніка, Гданська Політехніка та інші.

Польські заклади освіти надають підтримку із переміщенням українців за кордон, із наданням житла,забезпеченням вкрай необхідними речами та харчуванням, безкоштовною первинною медичною допомогою та організацією заходів для догляду за дітками.

Наші партнери готові надавати матеріальну підтримку різного роду, зокрема надбавки, зниження плати за навчання і проживання в гуртожитках для українських студентів і науковців. Крім того, у студентів є можливість  отримати екстрену матеріальну допомогу. Партнери здійснюють постійний збір коштів, продуктів харчування, медикаментів та необхідних речей для українців, постраждалих внаслідок війни.

У закладах освіти є гарячі лінії, куди студенти та науковці можуть звернутися за допомогою, дізнатися про можливі шляхи підтримки та освітньої і наукової перспективи.

Детальну інформацію щодо взаємодії із закордонними закладами-партнерами надають у відділі міжнародних зв’язків ЛНТУ вул. Львівська, 75 (каб. 220), +380 332 74 61 50

inter_ldtu@ukr.net
interlntu@gmail.com
vmz@lntu.edu.ua

Дякуємо нашим друзям за допомогу і небайдужість у боротьбі за спільний мир! Все буде Україна!