Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулася Всеукраїнська конференція із сучасних проблем містобудування

19 листопада 2021 року відбулася Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція молодих учених та студентів «Сучасні проблеми містобудування. Перспективи та пріоритети розвитку».

Дана конференція організована в рамках запланованих на 2021 рік заходів з наукової діяльності кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ. 

Активну участь у конференції взяли викладачі та студенти кафедр будівництва та цивільної інженерії, архітектури та дизайну ЛНТУ та інших університетів з України та Республіки Білорусь, а також вітчизняні та закордонні фахівці будівельної галузі (загалом понад 120 учасників).

З вступним словом виступила голова оргкомітету конференції, ректор ЛНТУ Ірина Вахович, яка розповіла про перспективні напрямки діяльності ЛНТУ в аспекті розвитку спеціальностей з будівництва та архітектури.

У наступних виступах заступників голови оргкомітету конференції – декана факультету архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ Олександра Андрійчука та завідувачки кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ Ольги Ужегової, доповідачі наголосили на важливості для студентів та викладачів кафедри продовжувати існуючу багаторічну традицію проведення спільних науково-технічних заходів з вітчизняними та закордонними провідними університетами та установами, фірмами будівельної галузі.

У доповіді заступниці голови оргкомітету конференції, завідувачки кафедри архітектури та дизайну ЛНТУ Інни Абрамюк було висвітлено питання ролі архітектурних рішень у сучасному будівництві та особливості підготовки фахівців-архітекторів в ЛНТУ.

Від Фонду підтримки будівельної галузі (Німеччина) виступив його віце-президент Торальф Вайзе, який розповів про досягнення Фонду у співпраці з українськими університетами та перспективи розвитку такої взаємодії для підвищення науково-практичного рівня викладачів та студентів.

Загалом, під час конференції було розглянуто доповіді з таких напрямків:

  • теорія і практика містобудування;
  • інноваційні аспекти розвитку міського будівництва;
  • перспективні напрямки вдосконалення підготовки фахівців за спеціальністю будівництво та цивільна інженерія;
  • сучасні містобудівні та архітектурні аспекти розвитку територіальних громад;
  • дослідження матеріалів, конструкцій, інженерних та транспортних систем і ефективних технологій у міському будівництві та господарстві;
  • енергоефективність у міському будівництві та господарстві (на засадах принципів сталого розвитку);
  • проєктування і проведення реконструкції житла;
  • архітектурні аспекти розвитку міського середовища.

Зокрема, результати дослідження з деформації усадки керамзитофібро-бетону були презентовані у доповіді білоруської співавторки Валерії Ржевуцької (БРУ). Нею представлений аналіз впливу дисперсного армування поліпропіленовою фіброю на деформацію усадки керамзитобетону. Відповідно до отриманих даних, дисперсне армування поліпропіленовою фіброю при утриманні фібри 0,36 % за обсягом дозволяє знизити деформації повної усадки керамзитобетону на 35 % (на 120 добу).

В онлайн-презентації доповіді співавтора Сергія Синього (ЛНТУ) наведено результати застосування принципів методу SWOT-аналізу при проектуванні прокладання зовнішніх каналізаційних мереж на ділянці території Шацького національного природного парку. Завдяки принципам методу SWOT-аналізу забезпечується цілісний системний підхід, який дозволяє узгодити вимоги технічного та нетехнічного характеру у наведених варіантах проектних рішень зовнішніх каналізаційних мереж. 

В процесі цих та інших виступів відбувалось обговорення аудиторією питань з тематики конференції, що дозволило підняти загальний рівень знань її учасників і продемонструвало їх зацікавленість у впровадженні сучасних науково-технічних та навчальних розробок в діяльності університетів, органів місцевого врядування, виробничих організацій та підприємств будівельної галузі. 

На завершення, слово взяв секретар оргкомітету конференції Олег Верешко, який підсумував наукові та практичні результати конференції і провів онлайн-обговорення проєкту Рішення конференції.

Розглянуті під час конференції доповіді про науково-технічні та навчальні розробки її учасників розміщені у вигляді тез на сайті конференції (https://konf-mbg.wixsite.com/lntu-bci-mbg-2021), а вибрані з них будуть також відображені у наукових статтях фахового збірника наукових праць «Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві» (http://eforum.lntu.edu.ua/index.php/construction).

 

Олег Верешко, Сергій Синій,

секретарі оргкомітету конференції,

викладачі кафедри будівництва та

цивільної інженерії ЛНТУ

скріншоти: Руслан Пасічник, Павло Сунак,

Оксана Дзюбинська