Перейти до основного вмісту

ВІДБУВСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ТЕХНІЧНИЙ СЕМІНАР «ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛИХ ПІДЛОГ. ПРОЕКТУВАННЯ. МОНТАЖ. ЕКСПЛУАТАЦІЯ»

У Луцькому НТУ 15 березня 2018 року в ауд. П.1 навчального корпусу № 2 відбувся всеукраїнський науково-технічний семінар на тему: «Використання теплих підлог. Проектування. Монтаж. Експлуатація». Організаторами даного заходу були кафедра будівництва та цивільної інженерії Луцького НТУ та данська компанія DEVI (у складі групи Danfoss).

 

Компанія DEVI – один з провідних світових виробників електричних кабельних нагрівальних систем, у складі групи Danfoss вона розширила можливості застосування передових технологій у галузі інтелектуального опалення.

Зі вступним словом виступила завідувач кафедри будівництва та цивільної інженерії, доцент Ольга Ужегова, яка наголосила на важливості для студентів та викладачів кафедри продовжувати існуючу багаторічну традицію проведення спільних науково-технічних заходів з провідними фірмами будівельної галузі.

Стрижнем семінару була розгорнута доповідь офіційного дилера DEVI-Danfoss – Романа Охримовича, яка плавно перейшла у відповіді доповідача на питання аудиторії та загальне обговорення учасниками семінару актуальних питань у галузі інтелектуального опалення.

На семінарі було розглянуто практичні питання проектування, монтажу, експлуатації та напрямків розвитку кабельних нагрівальних систем на прикладі технічних рішень компанії DEVI-Danfoss. Значна увага була зосереджена на рішеннях для підігріву підлоги так званих "теплих підлог".

Основний продукт DEVI – електричні кабельні системи обігріву, які  складаються з нагрівальних елементів (кабелі, тонкі мати, нагрівальні мати для «сухого» монтажу під дерев’яне покриття тощо), терморегуляторів, датчиків та різноманітних кріпильних елементів. Розрахунковий термін служби нагрівального мата або кабелю DEVI, встановленого в стяжку, становить не менше 50 років.

Продукція компанії DEVI-Danfoss добре відома за кордоном, а з середини 1990-х років і в Україні. Про високий технічний та технологічний рівень виробництва і експлуатації електричних систем обігріву для внутрішнього і зовнішнього застосування свідчить не лише інформація з сайту даного виробника (Електронний ресурс: https://devi.danfoss.com/ukraine/), але й схвальні відгуки багатьох професійних проектантів, монтажників, експлуатаційників, а також простих користувачів широкої лінійки обладнання виробництва DEVI-Danfoss.

На семінарі було неодноразово наголошено на необхідності та актуальності для України заходів з утеплення зовнішніх огороджувальних конструкцій при будівництві та реконструкції будівель та споруд. Адже при цьому тепловтрати приміщень суттєво зменшуються. Відповідно, мінімізуються витрати на інсталяцію та експлуатацію систем опалення (в тому числі підлогового), передусім – за рахунок зменшення потужності теплогенераторів (котлів та інших пристроїв для нагріву опалювальних приладів, контурів підлогового опалення).

Теплі підлоги мають ряд переваг у порівнянні з "традиційними" системами опалення з використанням різних типів опалювальних приладів. Однією з найважливіших переваг є найбільш наближений до ідеального графік розподілу температури по висоті приміщення. Завдяки такому рівномірному розподілу температури, при правильному проектуванні, монтажу, експлуатації системи підлогового опалення створюються найкомфортніші умови для перебування людей у приміщенні, у порівнянні з усіма іншими поширеними системами опалення.

Електричні кабельні нагрівальні системи підлогового опалення поєднують у собі переваги роботи електропристроїв, що дозволяє здійснювати у режимі "on-line" різноманітні операції з керування їх роботою: від самостійної підтримки системою своєї теплової потужності, відповідно до діапазону заданих параметрів мікроклімату приміщення до оперативного керування системою теплої підлоги (чи цілим комплексом систем у різних приміщеннях, будівлях) за допомогою комп'ютера чи мобільного телефону.

Особливо важливим для сучасних будівель з низьким енергоспоживанням є можливість інтелектуального та гнучкого, точного регулювання температури системи опалення в конкретні проміжки часу. Здійснення дистанційного (через інтернет) повного контролю за такою системою опалення DEVI пропонує за допомогою мобільного додатку Smart App.

Важливою можливістю систем підлогового опалення є здатність накопичувати тепло у масиві підлоги. Це дозволяє споживачам зменшувати у першій половині дня потужність споживання електроенергії системою електричного підлогового опалення чи взагалі відключати її на кілька годин. Завдяки цьому зростає ефективність експлуатації такої системи – за  рахунок дешевшої електроенергії за нічним тарифом оплати.

До найчастіше обговорюваних недоліків систем підлогового електроопалення відносять наявність шкідливих для людини електромагнітних полів та високу вартість електроенергії у порівнянні з іншими теплоносіями. Однак, сучасний швидкий технічний розвиток конструкцій електропристроїв дозволяють мінімізувати ці недоліки. Для цього електрокабелі систем опалення прокладають попарно, значно зменшуючи (до допустимих норм) радіус та шкідливість електромагнітних полів.

Крім того, на сьогодні спостерігається стійка світова тенденція у галузі енергетики до зростання швидкими темпами частки електроенергії від відновлюваних джерел, в тому числі сонячної енергії. Завдяки стрімкому розвитку відповідних технологій, така електроенергія стає дешевшою і доступнішою навіть для приватних житлових будівель, що зменшує вартість електроенергії, а отже і вартість експлуатації систем підлогового електроопалення.

Під час роботи семінару обговорено особливості монтажу кабельних нагрівальних систем загалом, його зручність та простота при використанні технологій та обладнання, нагрівальних матів і нагрівальних кабелів DEVI. Наприклад, з 2003 року DEVI пропонує спеціальну систему для підігріву дерев`яних підлог, яка за допомогою «сухого» монтажу (який не вимагає стяжки) встановлюється безпосередньо під дерев`яне покриття.

Активне  обговорення аудиторією питань з тематики семінару дозволило підняти загальний рівень знань учасників семінару і продемонструвало їх зацікавленість у впровадженні кабельних нагрівальних систем у своєму побуті та на виробництві.

 

Ольга Ужегова, завідувач кафедри

будівництва та цивільної інженерії,

Сергій Синій, доцент кафедри

будівництва та цивільної інженерії

Фото: Оксана Шафранська