Перейти до основного вмісту

ВИКОРИСТАННЯ ТЕПЛОВІЗОРА
ДЛЯ МАГІСТЕРСЬКИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ НАВЧАЛЬНОГО КОРПУСУ
ЛУЦЬКОГО НТУ

На кафедрі міського будівництва та господарства значна увага зосереджена на питаннях впровадження у навчальний процес сучасних методик досліджень будівель та споруд, їх інженерних мереж. Важливу роль в організації проведення широкого спектру науково-практичних досліджень відіграє науково-дослідна будівельна лабораторія  при кафедрі промислового та цивільного будівництва факультету будівництва та дизайну.

Однією з методик, що стрімко набуває популярності в останні роки, є проведення тепловізійних вимірювань – виявлення дефектів тепловим методом неруйнівного контролю. До речі, вимірювання з використанням тепловізорів виконуються і на інших кафедрах нашого університету.

У будівельній галузі тепловізійні обстеження активно застосовуються для здійснення енергоаудиту будівельних об’єктів, особливо при їх реконструкції та модернізації. Тому такі вимірювання були передбачені завданням до магістерської роботи Олександра Конотопчика за темою «Енергоефективна модернізація навчального корпусу №2 Луцького НТУ» (керівник – доцент Сергій Синій).

У звязку з цим 15 листопада 2016 року магістрантом було проведено тепловізійні обстеження приміщень університетського навчального корпусу №2, що розташований на вулиці Потебні, 56.

 

Тепловізійні обстеження зовнішньої стіни приміщення сходової клітки проводить магістр Олександр Конотопчик (група МБГм-61)

Доречі, тепловізор FLIR E4, обробка даних та консультативна підтримка для цих обстежень надані випускником факультету будівництва та дизайну Андрієм Малихою (див. фото).

 

Сергій Синій, Андрій Малиха, Олександр Конотопчик перед тепловізійними обстеженнями приміщень навчального корпусу №2 Луцького НТУ (вул. Потебні, 56)

Тепловізором діагностувались конструктивні елементи огороджувальних конструкцій будівлі, систем опалення та вентиляції (див. фото та відповідні  термограми). При цьому в аудиторії № 215 проведено тепловимірювання роботи елементів змонтованої весною 2016 року нової енергоефективної системи загальнообмінної вентиляції з рекуператором, безкоштовно переданої Луцькому НТУ компанією ВЕНТС (ПАТ «Вентиляційні системи») для потреб навчального процесу та наукових досліджень.

 

Характерні фото та термограма перемички над вікном

 

Характерні фото та термограма відкосу вікна

 

Характерні фото та термограма затримання тепла деревяним загородженням опалювальних приладів

 

Характерні фото та термограма на патрубку входу зовнішнього повітря при роботі рекуператора вентсистеми ВЕНТС

Попередній аналіз результатів тепловізійних обстежень дозволив визначити перелік характерних для даного навчального корпусу недоліків, основними з яких є: низька теплоізоляція огороджувальних конструкцій (особливо великі тепловтрати – через віконні блоки та бетонні перемички над ними, бетонні конструкції перекриття верхнього поверху); недосконалі рішення з влаштування систем опалення та вентиляції.

У запланованій магістерській роботі передбачено розробку проектних рішень, направлених на усунення існуючих при експлуатації будівлі дефектів та недоліків, враховуючи результати детального аналізу тепловізійних обстежень приміщень.

Сергій Синій,
доцент кафедри міського будівництва та господарства

Василь Жежерун,
завідувач науково-дослідної будівельної лабораторії