Перейти до основного вмісту

Виїзна практика студентів-екологів

23-26 травня 2015 року студенти-екологи 1 курсу напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» факультету екології та приладо-енергетичних систем під керівництвом Ігоря Пасичнюка та Оксани Жадько проходили другий, виїзний етап комплексної загально-екологічної практикиза маршрутом Луцьк–Мукачево–Хуст–Велятин–Іза–Пилипець–Луцьк. 

Під час практики студенти ознайомилися із флорою і фауною Карпат та Закарпаття. Було проведено аутекологічні дослідження рослин, метою яких було спостереження за умовами зростання певних видів рослин в Карпатському регіоні, складання їх екологічної характеристики, вивчення екологічної ніші. Також студенти провели аналіз видової та просторової вертикальної структури фітоценозів.

В ході практики студенти зробили порівняльну оцінку біогеоценозів Волині та Закарпаття. Також було проведено опис рідкісних представників рослинного та тваринного світу регіону. Окрім власне біологічних досліджень, студенти відзначили мінливий гірський клімат та незвичні для рівнинної Волині стрімкі ріки. 

Та не лише екологічні дослідження у Карпатах та Закарпатті зацікавили студентів, адже їм вдалося поєднати «корисне з приємним». Молодь відвідала історико-культурні пам’ятки Закарпаття – замки Мукачева та Хуста.

 

 

Здійснили студенти «штурм» руїн древнього хустського замку XI століття, що знаходиться на висоті 150 м у Мармарошській котловині, де сходяться ріки Тиса та Ріка, як робив це у XIV столітті литовський князь Вітовт.

Із підйомника «Боржавські полонини», що на горі Гимба у Верхньому Пилипці, із захопленням оглянули мальовничі краєвиди Карпатських гір. Тут же й скуштували мінеральної води із унікального джерела за 7 км від Пилипця. Смакували волинським мандрівникам і термальні води села Велятина.

 

Відвідали екологи й один із найвідоміших туристичних об’єктів Закарпаття – єдину в Україні ферму плямистих оленів у селі Іза, що знаходиться неподалік Хуста.

За ці насичені враженнями дні студенти не тільки отримали фахові знання, а й відпочили, набравшись нових сил перед початком літньої сесії.

Ігор Пасичнюк,
асистент кафедри екології