Перейти до основного вмісту

Ювілей на кафедрі будівництва Луцького НТУ: семінари, дослідження, експерименти

До десятилітнього ювілею отримання статусу НАЦІОНАЛЬНОГО Луцьким НТУ кафедра будівництва та цивільної інженерії провела цілу низку заходів.

Щоб разом відзначити вагому віху у житті університету запросили доктора технічних наук, професора, академіка, завідувача кафедри промислового, цивільного будівництва та інженерних споруд Національного університету водного господарства та природокористування (НУВГП, м. Рівне) Бабича Євгенія Михайловича – мудрого порадника, наставника, наукового керівника чисельних доцентів і молодих науковців, давнього і надійного друга кафедри будівництва та цивільної інженерії.

Євгеній Михайлович приїхав «не з порожніми руками», а з новою науковою інформацією, яку доніс студентам і викладачам кафедри на навчально-науковому семінарі  «Високоміцні швидкотверднучі бетони та фібробетони».

Сучасні  високоміцні бетони виготовляють з рухомих і литих сумішей з низьким В/Ц – водоцементним відношенням (High Performance Concrete, HPC). Ці бетони – швидкотверднучі, уже на другу добу вони мають міцність 30 – 50 МПа, а їх проектна міцність може становити 60 – 150 МПа. Зараз досліджуються високоміцні надшвидкотверднучі бетони, які у віці 1 доби можуть показати міцність при стиску 80 – 100 МПа. Ці дослідження сьогодні, як ніколи раніше, актуальні для України, адже такі бетони можна застосувати при зведенні споруд з прискореними темпами будівництва, а також зведенні спеціальних споруд, у т.ч. оборонного призначення.

У ході наукових експериментів досліджені процеси усадки, повзучості, закономірності деформування при короткочасному і динамічному навантаженнях і встановлені фізико-механічні і деформативні характеристики високоміцних бетонів. Ці характеристики дають змогу точніше оцінити напружено-деформований стан елементів залізобетонних конструкцій з високоміцних бетонів, підвищити надійність таких конструкцій та їх ефективність.

На продовження відзначення свята – десятої річниці отримання статусу НАЦІОНАЛЬНОГО Луцьким НТУ, як подарунок рідному університету, про свої наукові здобутки доповіли «учорашні аспіранти» Сергій Ужегов та Іван Ясюк.

На розширеному засіданні кафедри будівництва та цивільної інженерії заслухали попередній захист дисертації асистента Ужегова Сергія Олеговича на тему: «Міцність, тріщиностійкість та деформативність тонкостінної оболонки типу «гіперболічний параболоїд» з використанням сталефібробетону», що буде подано на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Андрійчук О.В.

За змістом доповіді було задано 15 запитань, на які асистент С.Ужегов дав повні та обґрунтовані відповіді. В обговоренні доповіді взяли участь викладачі кафедри і запрошені науковці – доктори наук, професори, які позитивно оцінили дисертаційну роботу та рекомендували її до подання для захисту у спецраду.

На розширеному засіданні заслухали доповідь здобувача Ясюка Івана Миколайовича на тему дисертаційної роботи: «Сталефібробетонні лотки систем водовідведення», поданої на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.23.01 – будівельні конструкції, будівлі та споруди. Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Андрійчук О.В.

В обговоренні доповіді взяли участь усі присутні науковці, які позитивно оцінили дисертаційну роботу та рекомендували її до подання для захисту у спеціалізовану вчену раду.

Варто відмітити, що присутній під час попередніх захистів д.т.н., професор Бабич Є.М. є головою діючої спеціалізованої ради з захисту кандидатських дисертацій зі спеціальності «Будівельні конструкції, будівлі та споруди», тому двоє доповідачів дуже ретельно та відповідально готували свої виступи.

Роботи здобувачів визнані актуальними і завершеними науково-дослідницькими працями в межах поставлених мети і задач та рекомендовані до подачі в спеціалізовану раду для проведення їх прилюдного захисту.

Ольга Ужегова,

завідувач кафедри БЦІ

Фото: Оксана Шафранська