Здобуття Soft skills студентами спеціальності Харчові технології

Гаранти освітніх програм спеціальності 181 ? Харчові технології магістерського (проф. І.М. Дударєв) та бакалаврського (доц. В.А. Сай) рівнів вищої освіти постійно мотивують студентів, окрім професійних компетентностей, здобувати soft skills, до яких, зокрема, відносяться комунікативні навички, уміння виступати публічно, навички роботи в команді, лідерські та особисті якості. Це допоможе випускникам цієї спеціальності в подальшій професійній діяльності.

Студенти, у першу чергу, здобувають soft skills під час навчання в університеті, зокрема, під час виконання різноманітних індивідуальних і групових завдань з навчальних дисциплін та практики, а також через участь у різних гуртках, конкурсах, семінарах та конференціях. Крім того, у студентів є можливість розвивати свої soft skills і за межами університету. Для цього гаранти та викладачі освітніх програм рекомендують студентам брати участь у різноманітних вебінарах та курсах. Так, за рекомендацією викладачів випускової кафедри технологій і обладнання переробних виробництв (ТОПВ) студенти усіх курсів спеціальності 181 ? Харчові технології успішно пройшли онлайн-курс «Культура толерантності: як побудувати суспільство, комфортне для всіх» та отримали сертифікати. Курс містив сім тем: «Поняття толерантності. Чи правильно ми його розуміємо?», «Корені нетолерантності», «Наскільки толерантним є українське суспільство», «Форми нетолерантності», «Толерантність та культура миру», «Міфи про толерантність в Україні та як зробити спілкування толерантнішим», «Толерантність під час пандемії COVID-19 як спосіб пізнання себе».

Усі лекції читали представники міжнародних організацій в Україні та відомі українці: заступниця представника Програми розвитку ООН в Україні Монал Фоуані; письменник, поет Любко Дереш; юристка з міжнародного права, координатора правозахисних проєктів Програми розвитку ООН в Україні Світлана Колишко; правозахисниця Лариса Денисенко; журналіст, теле- та радіоведучий Андрій Куликов; екоактивіст, музикант Павло Вишебаба; поетеса, головний редактор видавництва «Видавництво Старого Лева» Мар’яна Савка.

Під час «кураторських» годин куратори академічних груп обговорили зі студентами основні положення, що були викладені в курсі. Усі прийшли до думки, що комунікація між людьми як в професійній діяльності, так і на побутовому рівні має базуватися на основних засадах толерантності. На думку викладачів кафедри ТОПВ, набуті під час курсу soft skills дозволять нашим випускникам будувати в майбутньому успішну професійну кар’єру, оскільки така навичка як толерантність сприятиме ефективній комунікації та співпраці в колективі.

Підготували

Ігор Дударєв та Володимир Сай