Здобувачі-екологи ЛНТУ практикувалися в лабораторії ґрунтової мікробіології

Здобувачі вищої освіти освітньої програми  «Екологія» групи ЕОС-11 відвідали Волинську філію ДУ «Інститут охорони ґрунтів України»,  де для них підготували та провели лабораторні заняття.

Зокрема, директор установи к.с.-г.н., доцент Микола Зінчук та фахівці філії провели для студентів лабораторні заняття із дисципліни «Ґрунтознавство», продемонстрували обладнання та пояснили особливості досліджень ґрунтів. Микола Зінчук відзначив, що основне завдання державної установи - агрохімічне обстеження земель сільськогосподарського призначення, зокрема агрофізичні та агрохімічні аналізи ґрунту, визначення мікроелементів у ґрунті.

Так, на першому занятті на тему: «Мінеральна частина ґрунту, її склад і значення»,  здобувачі ознайомилися із методикою проведення аналізу ґрунтів, їх гранулометричним складом та властивостями, які визначає спеціалізована лабораторія. Микола Зінчук розповів про мінералогічний, хімічний і гранулометричний склади ґрунтів і їх взаємозв’язки. Лектор наголосив на особливостях перетворення та впливу первинних та вторинних мінералів на формування мінеральної частини ґрунту, тверду фазу ґрунту та її склад.

Друге лабораторне заняття на тему: «Органічна частина ґрунту, її склад, властивості, значення»  стосувалося складу органічної частини грунту та мікробіології ґрунту.

Відзначено:

-важливу роль живих організмів у процесах перетворення органічних речовин у лісових та лучних ґрунтах;

-енергетичну роль органічних речовин у ґрунті.

Здобувачі освоїли методику визначення складу та властивостей гумусу.

Крім того, студенти ознайомилися із особливостями роботи мікробіологічної лабораторії, яка досліджує мікробіологічну активність ґрунту та визначає  видовий склад основних груп ґрунтових мікроорганізмів.

Колектив кафедри екології та агрономії