Академічна доброчесніть у Луцькому НТУ: тренінг для студентів і викладачів

10 лютого кафедрою будівництва та цивільної інженерії була ініційована зустріч з фахівцем відділу якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації Канагеєвим Олександром. На зустріч були запрошені студенти усіх курсів і викладачі кафедри.

Олександр ознайомив присутніх із основними визначеннями та поняттями, документами, впровадженими у Луцькому НТУ, що містять політику, стандарти і процедури дотримання академічної доброчесності, зокрема, Кодексом академічної доброчесності, Положенням «Про протидію та запобігання академічному плагіату у кваліфікаційних роботах-проектах здобувачів вищої освіти у Луцькому НТУ», Порядком проведення інструментальної перевірки на академічний плагіат текстів рукописів кваліфікаційних робіт/проектів здобувачів вищої освіти у Луцькому НТУ.

пп

У процесі спілкування Олександр надав дуже слушні поради студентам з підготовки та написання кваліфікаційних робіт, пояснив, як робити посилання і цитування, різницю між плагіатом і текстовими збігами, чому ні в якому разі не варто перевіряти свої роботи за допомогою різного роду програм, що знаходяться у вільному доступі, застеріг від свідомого фальшування роботи, шляхом заміни символів чи вставляння фрагментів тексту у вигляді рисунків. А ще, навів приклади відрахувань з університету за академічну недоброчесність.

п

Студентів цікавило, які відсотки текстових збігів є допустимими для допуску роботи до захисту, коли є шанс потрапити на «комісію», який шингл встановлюється при перевірці, чи є нормативні документи з оформлення використаних літературних джерел, які терміни проведення перевірок і чи перевірятимуть в Unicheck їхні курсові проекти.

Загалом зустріч була корисною для всіх учасників. Кафедра будівництва та цивільної інженерії вдячна Канагеєву Олександру за готовність до спілкування, зрозумілі та змістовні роз’яснення, грунтовні відповіді на запитання.

Світлана Ротко,

доцент кафедри будівництва та цивільної інженерії