5 жовтня відбулася лекція для студентів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти ОП «Компʼютерна інженерія» та «Кібербезпека» про основні принципи академічної доброчесності з провідним фахівцем відділу забезпечення якості освітнього процесу, ліцензування та акредитації – Мирославою Купирою.

ФКІТ ФКІТ

Відкрила захід завідувач кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук. Які наслідки має списування не тільки для однієї долі, а й усієї країни? Що робити, щоб академічна доброчесність стала у вищій школі системою? Дотримання принципу інтелектуальної чесності означає, що ви повинні представляти сформовані вами ідеї, думки та результати досліджень як свої, не копіюючи або плагіюючи роботи інших без належної атрибуції і дозволу. Дотримання правил цитування, вказання джерел та належне інформування про те, якою мірою ви використовували ідеї інших авторів, є важливими аспектами чесності.

ФКІТФКІТ

Ви маєте намагатися максимально точно та правдиво представляти дані, результати досліджень та свої висловлювання. Будь-яке спотворення або приховування фактів є неприйнятним, оскільки це може спотворити науковий дискурс та подрібнити результати досліджень.

Дотримання етичних стандартів включає повагу до прав та гідності людей, з якими ви спілкуєтеся або проводите дослідження; додержання етичних принципів у відносинах з партнерами, співробітниками та колегами; та відмову від будь-якого виду плагіату, фальсифікації даних або недобросовісної поведінки.

ФКІТ

Академічна доброчесність передбачає дотримання правил, стандартів і положень, які встановлені університетом або науковими установами. Це може включати, наприклад, заборону шахрайства, кооперації з конкурентами, заповнення етичних протоколів і подібні правила.

Загалом, академічна доброчесність передбачає належне дотримання правил, етичних і моральних норм у проведенні досліджень, забезпечення точності та чесності у представленні результатів та повагу до інших учасників наукового співтовариства.

Завідувач кафедри КІ та КБ проф. Наталія Чернящук