У рамках реалізації комплексного плану заходів з антикорупційної діяльності ЛНТУ, в університеті відбулися тематичні навчання.

Захід передбачав залучення представників правоохоронних органів, зокрема Волинської обласної прокуратури та Управління стратегічних розслідувань у Волинській області ДСР Національної поліції України.

Долучилися до зустрічі з професіоналами своєї справи представники усіх факультетів, зокрема декани та науково-педагогічні працівники, здобувачі освіти, аспіранти, докторанти та усі охочі.

антикорупціяантикорупціяантикорупція

Представила гостей начальник юридичного відділу ЛНТУ Наталія Рябих і наголосила, що сьогодні університет має за честь зустрічати у своїх стінах поважних спікерів, які мовитимуть про актуальні та серйозні теми сьогодення. Крім того, вона зазначила про відкритий доступ для ознайомлення з антикорупційною програмою ЛНТУ, а також про можливості комунікації з уповноваженим з антикорупційної діяльності ЗВО.

антикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупція

Основними спікерами заходу сьогодні були: заступник начальника відділу нагляду за додержанням законів територіальними органами поліції при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, досудового розслідування та підтриманням публічного обвинувачення Василь Петрук; прокурор відділу забезпечення діяльності у сфері запобігання та протидії корупції Волинської обласної прокуратури Надія Артиш, начальник першого сектора протидії корупції управління стратегічних розслідувань у Волинській області департаменту стратегічних розслідувань національної поліції України Роман Мазурик.

антикорупціяантикорупціяантикорупція

Розпочала спілкування з аудиторією Надія Артиш. Вона розповіла про загальну роботу відділу та особливості його функціонування.

«Слово «корупція» зараз в усіх на устах, але існує складна проблематика щодо розмежування повноважень органа, складна проблематика розмежування адміністративного і кримінального права. Людям зрозуміти це складно. Тому я почну із загальних понять», - зауважила прокурор.

Отож вона розповіла детальніше про поняття корупції, зупинилася на питання декларування доходів, адміністративні правопорушення та відповідальність за це, а також розповіла про особливості «правильного» преміювання та «дозволених/недозволених» подарунків.

антикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупція

Роман Мазурик продовжив виступ про фінансовий контроль та реєстр НАЗК, акцентував увагу на практичній стороні власної професійної діяльності, зокрема на тому, яким чином управління документує  та виявляє адміністративні правопорушення.

«Мета нашої діяльності – це інтегрування в Європу, створення нульової толерантності до корупції, щоб і в думках не виникало, якщо до тебе гарно десь віднеслися чи надали якісно послугу, то треба нести якийсь подарунок чи віддячити. Ось це ми хочемо викорінити, щоб люди розуміли, що кожен має право на відповідне ставлення та якісні послуги і за це ніхто не зобов’язаний віддячувати», - підкреслив спікер.

антикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупція

Своєю чергою, Василь Петрук акцентував увагу на кримінальній відповідальності і особливо зупинився на тих пунктах кримінального кодексу, на який варто звертати увагу студентам.

«Є багато корупційних статтей в кримінальному кодексі, я зупинюся на тих, не дай Боже, суб’єктом яких можете бути ви», - зауважив правоохоронець і навів приклади щодо «вирішення» здачі сесії чи іспиту в університеті, здійснення задуму на пряму чи через посередників і відповідальність, до якої в такому випадку будуть притягнуті учасники правопорушення.

антикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупціяантикорупція

Насамкінець, про антикорупційну діяльність в ЛНТУ розповів уповноважений з цього напрямку Сергій Зицик. Він поінформував присутніх щодо особливостей реалізації відповідної програми заходів у ЗВО, закликав звертатися усіх, хто потребує підтримки, поради чи відповідного реагування на певні правопорушення і нагадав про скриньку довіри, яка завжди доступна для студентів.