В межах вивчення дисципліни «Ресторанна справа» у навчальній лабораторії «Ресторан» студенти групи ГРС-11 приготували найпопулярнішу страву японської кухні — суші.
Ольга Колотюк розповіла про історію виникнення страви. Зауважила, що рол або по-японськи макідзусі – це підвид суші циліндричної форми. Перший рол був приготований в Лос-Анджелесі. Рол «Філадельфія» родом із Нью-Йорка і названий на честь сиру.
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/10_7.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/2%20_0.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/3_24.jpg)
Навики сушиста продемонстрував студент-магістр спеціальності «Готельно-ресторанна справа» Павло Антонюк. Він пояснив, як правильно вибирати і поєднувати інгредієнти, варити і заправляти рис, викладати начинку та нарізувати. Під час майстер-класу продемонстрував техніку скручування ролів. Кожен студент був активним учасником заняття та приготував суші та роли:
-«Філадельфія» із лососем, «Футомакі спайс» з лососем, хенд-рол «Ясай»;
-«Червоний дракон» із лососем, «Зелений дракон» із авокадо, «Каліфорнія» з лососем;
-«Боніто».
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/3_25.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/4%20_0.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/5%20.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/8_12.jpg)
Доцент Оксана Громик контролювала увесь процес приготування суші, наголосила на дотриманні правил особистої гігієни. Зауважила, що суші і роли подаються невеликими шматочками, їх прийнято їсти цілком, не розділяючи на тарілці.
На закінчення майстер-класу здобувачі освіти влаштували дегустацію приготованих ними страв. У процесі навчання студенти отримують глибокі теоретичні та практичні знання, вдосконалюють професійні компетенції за обраним напрямом, які необхідні для майбутніх фахівців.
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-02-16_13-24-33.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-02-16_13-24-34.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/9%20_0.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/6%20_0.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/7%20.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-02-16_13-24-34%20%282%29.jpg)
![ГТР](/sites/default/files/inline-images/photo_2023-02-16_13-24-32.jpg)
Оксана Громик, доцент кафедри туризму та готельно-ресторанної справи