19 травня 2023 року на базі кафедрі АКІТ Луцького національного технічного університету відбулося два круглих стола: «Безпека та охорона об’єктів: сучасні проблеми, тенденції впровадження» та «Сучасні напрямки та перспективи розвитку нанотехнологій».

Із вступним словом та привітанням виступив завідувач кафедри к.т.н., доцент Юрій Лапченко. Доповідь стосувалася сучасного стану досліджень у галузі нанофізики, наноматеріалів і наноелектроніки, розмірні ефекти як в ізольованих наночастинках, так і в низько розмірних кристалах та компактних нанокристалічних матеріалах. Розповів про вплив нанокристалічного стану на електричні, магнітні, оптичні й теплові властивості твердофазних сполук. Розглянув основні методи отримання як ізольованих наночастинок, так і наноділянок різної розмірності в кристалах. Подав приклади використання нанотехнологій в електроніці, фармації та метрології.

АКІТ

Своїми напрацюваннями у сфері моделювання систем відеоспостереження за протяжним периметром поділився к.т.н., доцент Тарас Терлецький. Доповідь модератора базувалася на застосуванні світових стандартів та різних способів встановлення відеокамер. Застосована методика дозволяє здійснити аналіз системи, оцінити її ефективність, виявити сильні та слабкі сторони запропонованого варіанту позиціонування відеокамер та надати рекомендації стосовно обґрунтованого вибору їхніх технічних характеристик.

Управління поліції охорони у Волинській області представляв Віталій Волощук – заступник начальника центру технічної охорони. Доповідач ознайомив присутніх із сучасними методами охорони об’єктів захисту і детально пояснив принцип та можливості GPS моніторингу, що викликало не приховану зацікавленість у присутніх і низку питань.

АКІТ

Головний інженер ТзОВ «Арсенал СТ» (м. Луцьк) Юрій Вигнанчук поділився досвідом впровадження сучасних систем безпеки і розповів про низку кейсів, які було розроблено його установою останнім часом та впроваджених на різних об’єктах захисту західного регіону України.

АКІТ

Надія Клешко – начальник сектору з розвитку бізнесу ТОВ «Тірас-12» (м. Вінниця) – у своїй дистанційній доповіді розповіла про програмне забезпечення для пультів моніторингу MISTO Security Platform та новинки програмного забезпечення, які планується впровадити найближчим часом.

АКІТАКІТ

На прохання організаторів круглого столу завідувач кафедри цивільної безпеки ЛНТУ Валентина Федорчук-Мороз представила результати дослідження стану споруд цивільного захисту в Україні. Доповідач детально зупинилася на спорудах, які належать до колективного захисту населення, проаналізувала наявну нормативно-правову базу, що регламентує створення, утримування та оснащення необхідними технічними засобами захисних споруд.

АКІТ

Із заключною доповіддю виступив доцент кафедри АКіТ Олег Кайдик, який ознайомив учасників заходу з результатами дослідження сучасних технологій автентифікації суб’єкта доступу, апаратних та програмних засобів для побудови СКУД за біометричним відбитком долоні.

АКІТ

На завершення круглого столу були підведені підсумки зустрічі, розглянуті шляхи пролонгації договорів про співпрацю, а також обумовлений формат майбутніх фахових тренінгів для здобувачів вищої освіти за освітньою програмою «Інформаційні системи та технології охорони та безпеки».

Доценти кафедри АКІТ Тарас ТЕРЛЕЦЬКИЙ

та Олег КАЙДИК