Перейти до основного вмісту

Протягом 24 квітня – 5 травня, за сприяння Німецько-української промислово-торгівельної палати у партнерстві з ANK Serbia та ANK Sao Paolo, відбувся дистанційний курс підвищення кваліфікації у сфері управління вуглецевими викидами «Управління викидами вуглецю / Carbon Management».

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія


Спікерами та тренерами курсу були провідні фахівці – науковці і практики, що працюють у сфері дослідження змін клімату та адаптації до цих змін галузей виробництва, альтернативної енергетики, правники та юристи, які працюють у даній галузі. Як відомо, зростання викидів діоксину вуглецю та інших парникових газів є причиною глобальних змін клімату, які людство намагається регулювати шляхом реалізації низки міжнародних ініціатив, таких як Паризька угода (2015), Європейська зелена угода (2019), до яких приєдналася також і Україна.

Доцент кафедри екології Віталіна Федонюк стала однією з учасниць курсу, і після інтенсивних тренінгів та практикуму, а також в результаті успішного проходження підсумкових іспитів, нещодавно отримала сертифікат експерта з управління викидами вуглецю міжнародного зразка.

Екологія

«Специфіка роботи викладача і науковця в тому, що, навчаючи інших, ти повинен також постійно вчитися і вдосконалюватися сам. Актуальність проблематики адаптації до змін клімату і подолання наслідків таких змін у світі є надзвичайно великою, вона – на вістрі глобальних екологічних проблем сучасності. Україна, завершуючи шлях до Євросоюзу, бере на себе ряд зобов’язань у сфері зменшення викидів парникових газів та «вуглецевої нейтральності». Війна загострила ці проблеми, адже серед негативних екологічних наслідків воєнних дій відмічаємо також масовані неконтрольовані викиди парникових газів в атмосферу. Експерти вважають, що оцінка впливу нашої війни на кліматичні процеси ще попереду, але, без сумніву, такий вплив є і відповідати агресору за нього теж доведеться.

Наш університет не в теорії, а на практиці демонструє відповідальний підхід та ініціативу в сфері підвищення енергоефективності, енерго- та термомодернізації навчальних корпусів і приміщень, переходу до використання альтернативних енергетичних ресурсів.

З цього навчального року в ЛНТУ вперше розпочалося викладання курсу «Адаптація до кліматичних змін: регіональні аспекти», студенти-магістри різних спеціальностей активно обирали цю дисципліну, тому підвищити власний професійний рівень для належної якості викладання – особисто для мене - це обов’язок» – відзначає Віталіна Федонюк.

Дякуючи курсу «Управління викидами вуглецю / Carbon Management», здобувачі ОП «Екологія» – бакалаври та магістри, разом з викладачем також мали змогу долучатися до лекцій провідних українських фахівців у галузі регулювання викидів парникових газів: https://lntu.edu.ua/uk/media/v-lntu-vidbulasya-lektsiya-z-top-spikeriv-v-haluzi-vidnovlyuvalnoyi-enerhetyky-v-ukrayini 

Кафедра екології