Перейти до основного вмісту

ЕКОЛОГІЧНА ЕСТАФЕТА:
А ТИ ВИТРИМАЄШ БЕЗ ГОДИНИ СВІТЛА?

Уявіть, якщо б кожна друга людина на Землі вимкнула на 1 годину світло у своєму домі, то наскільки це могло б зекономити електроенергію та зберегти природу? І у вас ця можливість буде  

Адже щороку будь-хто може долучитися до заходу, що називається «Година Землі», який був організований Всесвітнім фондом дикої природи (WWF). За задумом організаторів, у передостанню суботу березня, з 20.30 до 21.30 люди, що долучились до акції, вимикають освітлення та некритично важливі електроприлади. Основна мета – зменшити вплив на довкілля, заощадити частину електроенергії і привернути увагу до проблеми виснаження природних ресурсів та зміни клімату. З часу першого проведення акції у м.Сіднеї у 2007році, до неї долучились більше 7000 міст із 172 країн. Луцька міська рада та Луцький НТУ також долучаються до «Години Землі» уже протягом 5 років.

І цього тижня на кафедрі екології для студентів 4 та 5 курсів був проведений тематичний захід, присвячений цій події. Завідувач кафедри Василь Іванців, викладачі Сергій Бондарчук та Віталіна Федонюк обговорили з студентами особливості проведення та дискусійні моменти «Години Землі».

 

Екологи, як ніхто інший, повинні підтримувати такі акції та залучати до них якомога більше учасників. Це не є так просто, оскільки у «Години Землі» є й чимало скептиків. Вони, зокрема, кажуть, що реальна економія ресурсів від цього не буде суттєвою. а масові включення-виключення елетроприладів можуть спровокувати збій в енергосистемі.

Звичайно, лише одна година без світла не поліпшить безпосередньо загальний екологічний стан планети, але, зокрема, приверне увагу до проблеми; багато людей, зацікавившись цим питанням, продумають своє повсякденне ставлення до економії енергії. А якщо акція вийде дійсно масштабною, це реально вплине на багато політичних, владних рішень щодо зміни клімату та енергозбереження.

Як заявляє WWF, метою акції є заклик до здійснення щоденних дій у напрямку до енергозбереження, ефективного використання природних ресурсів нашої планети. Кожна людина, незалежно від віку, національності, релігії може принести свій хоч і не значний, проте важливий вклад в галузь охорони природи.

Студенти також ознайомились із ще одним проектом Всесвітнього фонду дикої природи – це «Естафета добрих справ». В принципі, інтернет-флешмоби не така вже рідкість для нас, проте саме «Естафета» має на меті не тільки популяризацію «Години землі», а й активізацію свідомого населення, яке прагне зберегти природу нашої планети (деталі флешмобу за посиланням wwf.panda.org/eh16).

Долучайтеся до збереження навколишнього середовища разом із Всесвітнім фондом природи та Луцьким НТУ.

Олександр Кушнір,
студент групи ЕОС -41

Оксана Жадько,
асистент кафедри екології