Практика, практика і ще раз практика – про це говорять і роботодавці і самі студенти, визначаючи якість підготовки майбутніх фахівців з охорони навколишнього природного середовища.
Саме тому здобувачі ОП «Екологія», в процесі вивчення дисципліни «Методи вимірювання параметрів навколишнього середовища», розпочали цикл практичних занять у спеціалізованій лабораторії ВФ Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», на базі якої була раніше відкрита філія кафедри екології.
Викладач – завідувач кафедри агрономії, доцент, к.с.-г.н. Микола Зінчук, практик з багаторічним досвідом роботи, в минулому – директор ВФ ДУ «Інститут охорони ґрунтів України» разом із завідувачкою лабораторії якості продукції – Лесею Комович, запросив студентів до цікавого та захоплюючого світу екологічного експерименту, аналізу та досліду.
![екологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B5%D0%BA1.jpg)
Студенти засвоїли методику та базові навички використання фіксаналів реактивів для підготовки калібрувальних розчинів, дізналися про те, що таке калібрувальний графік і як його будують. Микола Іванович розповів майбутнім екологам про гравіметричні та титриметричні методи визначення ряду показників та складу досліджуваних зразків ґрунту, вод та сільськогосподарської продукції.
![екологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B5%D0%BA2.jpg)
![екологія](/sites/default/files/inline-images/%D0%B5%D0%BA3.jpg)
Обладнання сертифікованої лабораторії, в якій студенти проходитимуть практичні заняття, включає в себе прилади для фотометричного, атомно-абсорбційного, емісійного, масспекрометричного та потенціометричного аналізу відібраних зразків.
Екологічні параметри стану довкілля та методи їх визначення – це саме те, що повинні добре засвоїти майбутні фахівці у галузі охорони навколишнього природного середовища, адже попереду в них – кар’єра у провідних науково-практичних, науково-дослідних та виробничих установах регіону, у лабораторіях, в профільних управлінських структурах.
Кафедра екології ЛНТУ