Голова Комітету економістів України
в гостях на факультеті бізнесу

Майже не щотижня студенти факультету бізнесу мають змогу послухати виступи відомих та успішних людей, серед яких як бізнесмени, керівники органів державного управління, громадські діячі, так і випусники факультету, які на власному досвіді доводять конкурентоспроможність на ринку праці.

На запрошення деканату перед студентами та викладачами протягом останнього часу виступали АндрійСадовий – львівський міськийголова; Іло Глонті  учень Кахи Бендукідзе, колишній радник головиу ряду та президента Грузії; Іван Крулько – кандидат юридичних наук, міжнародний експерт, екс-заступник міністра молоді та спорту; ПавлоРозенко –громадський та політичний діяч, народний депутат України; Ігор Куліш –керівник групи відділень Волинського регіонального представництва ПАТ«РайффайзенБанкАваль», випускник Луцького НТУ; ОлександрПлісецький – депутат міської ради Луцька, громадський діяч; Анна Якименко-Поліщук – журналістка (VIP–Волинський інформаційний портал) та громадська діячка; Михайло Шелеп – виконавчий директор ВОГО «Центру політичного аналізу та виборчого консалтингу», засновник«Волинь-Медіа»; гості із Швейцарії, Німеччини, Польщі, США та багато інших представників бізнесу, громадського та державного сектору як з України та із-за кордону.

19 березня 2015 року втретє відбулася зустріч студентів і викладачів економічних факультетів Луцького НТУ з кандидатом економічних наук, головою Комітету економістів України Андрієм Новаком, який презентував 4-те видання своєї книги «Як підняти економіку України», що вийшла тиражем загальною кількістю 45тис.екземплярів. І, як зазначив автор, до друку готується уже і 5-те видання. Книга викликала великий інтерес серед економістів, державних службовців, журналістів, які спеціалізуються на економічній тематиці, серед широкого кола громадських неурядових організацій, громадських та політичних лідерів. І, завдяки сприяння декана факультету бізнесу Тараса Божидарніка та депутата Луцької міської ради Сергія Сівака, студенти Луцького НТУ мали змогу ознайомитися з неординарністю підходів та оригінальністю оцінки і аналізу економічної ситуації, методів та інструментів вирішення нагальних національних економічних проблем Андрія Новака.

Цікаво, доступно та обґрунтовано автор презентував слухачам власну Стратегію національного економічного розвитку, яку він пропонує розглядати у вигляді Трифункціональної Економічної Моделі України та яка заслуговує на увагу урядовців, президента, депутатів. Науковець на практичних прикладах пояснив зміст запропонованої моделі, яка «спрямована на роботу базових механізмів функціонування економічної системи — функцію виробництва, функцію продажу його та функцію розподілу результатів проданого продукту».

Надія Рудь, д.е.н., професор зазначила: «В доступній формі лектор пояснив зміст запропонованих функцій, їх зв'язок в середовищі ринку і регуляції держави. Студенти задавали досить коректні питання А.Новаку, на які він відповідав, порівнюючи досвід провідних країн світу і українські реалії. Всі охочі, а таких було дуже багато, одержали необхідну інформацію, яка показала, що теоретичні розробки економістів сьогодні досить актуальні, але впровадження їх в життя зустрічає ряд перепон».

Cтудент 4-го курсу напряму підготовки «Економіка виробництва» Андрій Демидович, який чи не найбільше поставив запитань гостю, — «Дуже приємно, що в наш ВНЗ завітав справжній професіонал своєї справи, один з найвідоміших економістів України, Андрій Яремович Новак. Лекція була цікавою,хоч і  в деяких моментах дискусійною, зокрема, в розгляді питання регулювання валютного курсу.  А.Новак в своїй моделі робить ставку саме на великі корпорації, як на флагмани української економіки, а не на малий та середній бізнес, який неспроможний перетворити перехідну економіку нашої держави на постіндустріальну, ринкову (з елементами соціальної орієнтованості) економіку».

Першокурсниця факультету бізнесу — майбутній економіст Ірина Гаранчевська теж поділилась своїми враженнями:«Вражена лаконічністю Андрія Новака, і це мені подобається. Автор трифункціональної моделі економіки України доступно пояснив її суть та потрібність нашій державі. Мене цікавлять гарантії дії такої моделі, і «чи не дасть вона збою». Багато виникало полеміки, багато лунало влучних та цікавих питань. Пригнічує те, що виділено недостатньо часу для дискусії, адже хотілося б більше  спілкування з такими людьми. Бажаю Андрію Новаку успіхів та хороших результатів у своєму задумі».

Завершив свій виступ Андрій Новак запитаннями до студентів, відповівши на які вони отримали в подарунок його книги з автографами.

НадіяХвищун,
заступник декана факультету бізнесу