Перейти до основного вмісту

Кафедра будівництва та цивільної інженерії організувала громадське обговорення освітніх програм «Будівництво та цивільна інженерія» бакалаврського та магістерського рівнів, у якому взяли участь партнери-роботодавці, випускники, здобувачі вищої освіти, колеги з інших ЗВО.

обговорення

«Відкрив» процедуру обговорення декан факультету архітектури, будівництва та дизайну, професор кафедри Олександр Валентинович Андрійчук, який водночас є гарантом освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» бакалаврського рівня. Ця освітня програма була успішно акредитована в 2021 році, але й надалі щороку вдосконалюється для забезпечення якості освіти бакалаврів будівництва та цивільної інженерії.

Освітня програма «Будівництво та цивільна інженерія» бакалаврського рівня забезпечує усі загальні, спеціальні (фахові) компетентності та результати навчання Стандарту вищої освіти для першого рівня (бакалавра) з галузі 19 Архітектура та будівництво, спеціальності 192 Будівництво та цивільна інженерія. Олександр Валентинович порадив дещо перерозподілити кредити між освітніми компонентами загальної підготовки «Вища математика» (11 кредитів) та «Фізика» (5 кредитів), а «Фізичну культуру» рекомендував перенести у весняний семестр, коли з’явиться більше можливостей займатися на свіжому повітрі.

обговорення

Василь Володимирович Цюп’ях очолює ПП «ТОЛА», постійно бере на практику і працевлаштовує випускників освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія», які володіють навичками проєктування автомобільних доріг. Василь Володимирович радить більше уваги приділяти вивченню будівельних норм, адже вони покладені в основу кожного проєкту. 

обговорення

Про необхідність знання нормативної бази також говорив Андрій Андрійович Бочаров, головний інженер проектів ДП «Укрдіпродор».

Цього аспекту підготовки здобувачів вищої освіти торкнувся і Андрій Віталійович Павлюк, експерт з технічного  обстеження будівель та споруд, провідний інженер технагляду. Він сказав, що випускник повинен знати законодавство у галузі архітектури та будівництва, добре розуміти організацію та управління у будівництві, починаючи від погодження документів до здачі об’єкта в експлуатацію. Про знання чинного законодавства говорила Софія Вікторівна Гула, заступник директора департаменту містобудування, земельних ресурсів та реклами Луцької міської ради, начальник управління земельних ресурсів.

обговоренняобговорення

До обговорення ОП активно долучилися здобувачі вищої освіти. В третьому семестрі одночасно вивчали «Опір матеріалів» та «Будівельну механіку» – бажано розвести ці ОК і вивчати послідовно для кращого розуміння дисциплін професійної підготовки – таке побажання висловив Ярослав Рудь, здобувач вищої освіти ступеня бакалавр, 2 курс.

обговорення

А Дмитро Голян, здобувач вищої освіти ступеня бакалавр, 1 курс, порадив не ставити в одному семестрі «Нарисну геометрію та комп’ютерну графіку» і «Комп’ютерні технології у будівництві», це дозволить отримати спочатку базові знання, а згодом їх розвивати системно.

В обговоренні ОП взяв участь Віктор Тарасюк, випускник магістратури 2019 року, приватний підприємець, будівельник. Він зауважив, що на виробництві цінуються компетентні фахівці, які приймають комплексні рішення і є універсалами.

обговоренняобговоренняобговорення

Про необхідність вивчення англійської мови говорили випускниці  магістратури 2022 року Катерина Зінькевич, тепер інженер-проектувальник (проектний інститут «Промвестпроект»); Тетяна Корінь (навчалася за програмою подвійного диплому в Політехнічному інституті Браганси, Португалія), адже знання мови відкриває кращі перспективи для працевлаштування і професійного росту. Випускниця магістратури 2021 року Галина Юріївна Журавська, тепер експерт з муніципального енергоменеджменту, енергоаудитор, оцінила ОК «Нормативна база будівництва» як надважливу і дуже потрібну для професійної діяльності. Вона зауважила, що варто додати вивчення практичної англійської мови на магістерському курсі. Про необхідність вивчення англійської мови також говорили здобувачі вищої освіти ступеня магістр Тарас Пахолюк, Вадим Ткачук, адже більшість прикладних професійних програм англомовні. Тарас Пахолюк радить розвивати соціальні компетентності (soft skills) у здобувачів – допитливість, ініціативність, робота в команді, вміння адаптуватися до нової реальності, лідерські якості; під час навчання розробляти реальні проєкти для міста.

обговоренняобговоренняобговорення

Наша колега Тетяна Павлівна Герасимик-Чернова, заступниця директора з навчальної роботи Любешівського технічного фахового коледжу ЛНТУ, випускниця  магістратури 2022 року, охарактеризувала ОП як зразкові. На ці освітні програми орієнтуються у коледжі, адже випускники мають можливість продовжити навчання в ЛНТУ на бакалаврській ОП, а, згодом, і на магістерській ОП.

В обговоренні освітніх програм взяли участь усі викладачі кафедри будівництва та цивільної інженерії.

обговоренняобговорення

Доцент кафедри БЦІ Дмитро Кислюк, який виконує функції гаранта освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» магістерського рівня запевнив учасників обговорення, що освітня програма буде модернізована, щоб відповідати сучасним тенденціям розвитку будівельної галузі, вимогам роботодавців та інших стейкхолдерів. З цією метою вводимо курс «Сучасні технології у будівництві», оновлюємо робочі програми освітніх компонентів, додаємо нові теми і наповнюємо їх сучасним змістом.

обговорення

Дякуємо учасникам обговорення за пропозиції, за конструктивну критику, врахуємо при внесенні змін до оновлених освітніх програм «Будівництво та цивільна інженерія».

Кафедра БЦІ