Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ продовжується тісна співпраця та взаємодія із колегами-науковцями та партнерами-виробничниками. Так, в рамках проекту «Посилення ролі ЗВО в промисловій трансформації в контексті парадигми Industry 4.0» у нашому ЗВО стартував триденний тренінг «Інструменти створення цифрових двійників, програмування контролерів для Індустрії 4.0».

Участь у заході взяли науковці ЛНТУ, представники Донецького національного технічного університету та Українського державного університету науки та технологій (м.Дніпро), а також представники таких підприємств як: ДП «Мотор», «Богдан Моторс», ПАТ «Волиньхолдинг», «Модерн-Експо», ПрАТ «СКФ-Україна» та ін..

індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0

Із вітальним словом до учасників тренінгу звернувся координатор проекту, завідувач кафедри матеріалознавства ЛНТУ Микола Мельничук: «Ми організували тренінг спільно з компанією FESTO, яка є нашим партнером, і сподіваємося, що сьогоднішній захід буде корисним для усіх вас».

Він наголосив, що взаємодія закладів вищої освіти із представниками виробничих компаній дозволяє вибудувати ефективний діалог та вирішити актуальні питання, що сприятимуть комплексному розвитку держави.

«Наш діалог відбувається в різних площинах, адже університети не можуть без виробництва. У вас є запит на вирішення  різних питань і, відповідно, ми намагаємося бути корисними, спільно рухатися вперед і розвиватися. Сподіваємося, що наш університет стане тією платформою, яка зможе об’єднати виробництво, науку і бізнес», - додає Микола Мельничук.

індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0

Водночас, привітав учасників тренінгу директор «Інноваційного парку» ЛНТУ Олег Заболотний: «Цей тренінг став можливим завдяки міжнародним проектам, які вдається вигравати нашому університету спільно з промисловими підприємствами. Надзвичайно приємно, що ми таким чином маємо змогу частіше зустрічатися, обмінюватися досвідом, спільно працювати і краще розуміти один одного, аби розвиватися на благо нашої країни».

індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0

Євген Риженко, керівник відділу дидактики FESTO, наголосив, що компанія займається технічними тренінгами, навчальним та лабораторним обладнанням в Україні, але головне завдання фахівців – налаштовувати мости взаємодії між «виробничниками» та закладами вищої освіти.

«В першу чергу ми наводимо мости між виробничниками та університетами, поширюємо свій міжнародний досвід і робимо це доволі давно. Але з іншого боку, нам самим дуже цікаво, бо ми й самі навчаємося. Саме завдяки таким проектам і прикладам співпраці дійсно можна знайти важливі точки дотику», - підкреслює Євген Риженко.

індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0

Практичну частину сьогодні розпочав представник FESTO Микола Якименко. Загалом же тренінг триватиме впродовж трьох днів. Перший день спрямований на вузькі виробничі та актуальні для компаній питання; другий день – для вивчення софту та навчання студентів щодо симулювання виробничих процесів, розбудови виробничих ліній, створення цифрових двійників тощо. Третій день розрахований на вивчення програмування контролерів Siemens та Lean лідерство в умовах Industry 4.0.

індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0індустрія 4.0