Перейти до основного вмісту

Проблема недостатньої ефективності превентивних заходів з протидії злочинності та розкриття окремих аспектів інформаційних правопорушень. Про це, сьогодні, 6 жовтня, розповіли спеціалісти Управління служби Безпеки України у Волинській області Богдан, Сергій та Леонід студентам ОП «Комп’ютерна інженерія» та ОП «Кібербезпека».

Завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук наголосила, що становлення й розвиток нового виду юридичної відповідальності – інформаційно-правової – стає актуальним напрямом досліджень науковців, особливо щодо розкриття специфіки інформаційних правопорушень.

ФКІТ ФКІТ


З розвитком інформаційного суспільства збільшується кількість правопорушень у сфері інформаційних відносин. Щороку в державі фіксується декілька мільйонів випадків порушень інформаційного законодавства, проте, на жаль, за відсутності розробленої інформаційно-правової відповідальності, як правової категорії, правопорушники не зазнають притягнення до відповідальності.

«Інформаційна відповідальність може реалізовуватись паралельно з адміністративною, кримінальною, цивільною й дисциплінарною. При цьому, в різних випадках інформація може відігравати як головну, так і другорядну роль», – додає гарант ОП «Кібербезпека» доц. Сергій Костючко.

ФКІТФКІТ


«
Широкомасштабність та різноманітність правопорушень в інформаційній сфері настільки велика, що на даний час немає спільної думки в їхньому розумінні ані науковцями, ані національними правовими системами, ані міжнародним правом.

Немає також і термінологічної єдності і системи загальновизнаних юридичних понять, які в повноті могли б вказати всі варіанти протиправних діянь і спричинених ними наслідків у галузі інформації, інформаційних технологій, комп'ютерів та їхніх систем, локальних і глобальних інформаційно-телекомунікаційних мереж», – розповідає Богдан.

ФКІТФКІТ


Отже, до вже встановленого поділу юридичної відповідальності варто було б додати такий пункт, як «інформаційна відповідальність», оскільки не зважаючи на відсутність визначення такого поняття у вітчизняному законодавстві, така відповідальність дійсно існує об’єктивно та потребує подальшого поглибленого наукового розроблення.

Професор Наталія Чернящук, завідувач кафедри КІ та КБ