Перейти до основного вмісту

В ЛНТУ відбулося планове засідання вченої ради. На порядку денному цього разу шість питань та одне «Різне».

вчена рада

Однією з основних тем для розмови стало питання щодо розвитку інфраструктури університету на 2022 рік. Із тематичною доповіддю виступив начальник відділу господарсько-технічного обслуговування Андрій Щерба.

Він розповів про ремонтні та будівельні роботи, які були здійснені у попередньому році та модернізацію об’єктів ЗВО. Серед таких робіт: капітальні ремонти головного корпусу ЛНТУ та благоустрій території; комплекс заходів з економії теплової та електричної енергії; модернізація системи освітлення і теплопостачання; поточний ремонт в приміщеннях університету та встановлення вікон у гуртожитку №1; модернізація спорткомплексу ЛНТУ; розроблення низки ПКД.

На часі, каже Андрій Щерба, продовження ремонтних робіт у навчальних корпусах, створення нових локацій та просторів для студентів, реконструкція корпусу «Меридіан», встановлення системи відеонагляду для забезпечення безпеки студентів та якісне Wi-Fi  покриття, облаштування на базах відпочинку на оз. Світязь та оз. Пісочне, реалізація низки ремонтних робіт у гуртожитках.

Заслухавши звіт начальника ВГТО, ректор Ірина Вахович наголосила, що впродовж 2021 року в ЛНТУ вдалося здійснити чимало інфраструктурних змін, багато викликів стоїть перед ЗВО й у новому році. Тож очільниця закладу вищої освіти висловила сподівання на те, що 2022 рік буде таким же динамічним та результативним у досягненні запланованих цілей.

Про роботу і перспективи розвитку факультету митної справи, матеріалів та технологій доповіла декан Валентина Ткачук. Хоча факультет був створений шляхом реорганізації лише рік тому, він уже має вагомі досягнення. За словами декана, на ФММТ успішно функціонують 5 кафедр, роботу яких забезпечують 50 науково-педагогічних працівників. На бакалавраті налічується 8 освітніх програм, 5 ОП – на магістратурі та 3 ОП за рівнем PhD. Цьогоріч на факультеті планують відкрити ще 2 освітні програми рівня бакалаврату.

Понад 500 студентів нині здобувають освіту на  ФММТ. Вони ж мають доступ до низки науково-дослідних та навчальних лабораторій, три з яких були відкриті лише впродовж останнього року. Водночас, матеріально-технічне забезпечення постійно зростає, на кафедрах з’являється нове обладнання та устаткування для якісного освітнього процесу та наукової діяльності. Результативність підтверджується виконанням наукових робіт, госпдоговірних тем та грантових проектів.

Особливу увагу Валентина Ткачук звернула на активність науковців та студентів у міжнародних та національних конференціях, круглих столах, участь та перемоги у різноманітних конкурсах і проектах, міжнародну діяльність та мобільність. Серед перспектив розвитку ФММТ: успішна акредитація ОП, збільшення контингенту здобувачів, а також іноземних студентів, підвищення якості освітнього процесу, залучення молоді до наукової роботи, посилення міжнародної співпраці тощо.

Досягнення ЗВО у сфері грантової та проектної діяльності в ЛНТУ озвучила проректор з НПР та партнерства Надія Ковальчук. Вона наголосила на реалізації ряду проектів, які стосуються інфраструктурного розвитку, а це: розбудова фізкультурно-спортивної та плавально-оздоровчої інфраструктури Волині, створення Smart Volyn Hub як об’єкта інноваційної інфраструктури у Волинській області.

Проректор акцентувала увагу на реалізації проектів з розвитку потенціалу вищої освіти програми Еразмус+ КА2; проекту в рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща-Булорусь-Україна»; проектів в рамках програми Education USA Academic IQ; проекту «Відкриття спільної українсько-польської архітектурної спадщини періоду 1921-1939 рр. на території Волині» та ін.. Ефективна робота дозволила суттєво підвищити показники KPI, каже Надія Ковальчук і додає, що посилення грантової і проектної діяльності триває й окремі напрацювання уже подані на конкурси та цьогоріч будуть реалізовані.

Насамкінець, в.о.керівника ННЦ «Volyn Business Hub» Олена Лютак доповіла про щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників, який затвердили члени вченої ради. 

Ілона Карпюк, відділ іміджу та промоції