Перейти до основного вмісту

На кафедрі будівництва та цивільної інженерії дні науки розпочалися VІІІ Міжнародною науково-практичною інтернет-конференцією молодих учених та студентів «Інновації у будівництві» (VIII International Scientific-Practical Exhibition Conference of Young Scientists and Students «Innovation in Construction») https://sites.google.com/view/iic-2023, яку проведено в дистанційному форматі на платформі ZOOM.

Конференція щороку проводиться з метою виявлення наукового та творчого потенціалу здобувачів вищої освіти, ознайомлення з доробком учених і фахівців галузі.

Бці

Основними тематичними напрямками конференції були:

• Сучасні будівельні технології.

• Ефективні будівельні матеріали, їх властивості та технології виготовлення.

• Сучасні методи розрахунків у будівництві.

• Дослідження і проєктування ефективних конструкцій, будівель та споруд.

• Технічний стан, реконструкція та підсилення будівель та споруд.

• Енергозберігаючі технології у будівництві. Концепції активного та пасивного домобудування.

• Перспективи розвитку освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія»

Вступне слово до учасників конференції сказав декан факультету архітектури, будівництва та дизайну, кандидат технічних наук, професор Олександр Андрійчук. Він розповів про наукові здобутки колективу факультету, роботу науково-дослідної будівельної лабораторії кафедри будівництва та цивільної інженерії ЛНТУ.

Бці


Про напрямки наукових досліджень науково-педагогічних працівників факультету розповів заступник декана з наукової роботи та досліджень, кандидат технічних наук, доцент Володимир Самчук.

Бці

Згодом заслухали виступи учасників конференції.

Здобувач вищої освіти ступеня магістр освітньої програми «Будівництво та цивільна інженерія» Тарас Пахолюк ознайомив учасників конференції зі своїм баченням проблеми забезпечення базових технологічних параметрів холодильних камер, яка досліджується у його магістерській кваліфікаційній роботі та вирішується за допомогою сендвіч-панелей підвищеної енергоефективності Ruukki Energy з PIR-наповнювачем та встановленим ущільнювачем у замках.

БціБці


Про вплив добавки MASTER FIX на міцнісні та деформаційні характеристики ґрунтів земляного полотна автомобільної дороги розповів доцент кафедри БЦІ Віталій Процюк

Бці


Молодий вчений, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри БЦІ Іван Ясюк розповів про особливості використання методу холодного ресайклінгу для відновлення покриття з асфальтобетону.

Бці


Студент третього курсу Олександр Віннічук під керівництвом викладача Олега Верешка опанував прикладну програму PTV Vissim, за допомогою якої зумів удосконалити транспортний вузол у місті Луцьку. До речі, Олександр Віннічук став одним з переможців конкурсу студентських робіт з транспортного моделювання, організований компанією «Беспалов Лаб».

Бці

Студентка Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова Касʼяненко Кристина розповіла про композиційні матеріали проникної дії для відновлення і ремонту будівель і споруд ТМ NAVYCON, про закономірності формування структури цементних композитів для підвищення їх гідрофізичних та фізико-механічних характеристик.

Бці

Про оцінку технічного стану та перспективи повторного використання збірних залізобетонних конструкцій у будівництві повідомив доцент кафедри БЦІ Сергій Дробишинець. Сергій Ярославович, як сертифікований експерт, постійно долучається до обстежень конструкцій будівель та споруд, надає пропозиції щодо подальшої реконструкції, ремонту або відновлення конструкцій.

Бці


Учасників конференції зацікавила доповідь «Гранична деформативність бетону в згинальних переармованих елементах» доктора технічних наук, професора Андрія Миколайовича Павлікова, завідувача кафедри залізобетонних і кам’яних конструкцій та опору матеріалів Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

Бці

В роботі сформульовано критерій для обчислення граничних значень деформацій бетону стиснутої зони у складі переармованих залізобетонних елементів, в котрих напруження розтягнутої арматури в момент руйнування не є сталим значенням.

БціБці


Доктор технічних наук, професор Олександр Олексійович Шишкін, завідувач кафедри технології будівельних виробів, матеріалів та конструкцій Криворізького національного університету розповів про результати дослідження впливу надмалих доз поверхнево-активних речовин, на міцність дрібнозернистого бетону. Досліджувана технологія модифікації бетону може бути використана при створенні різних конструкцій високої міцності, а також для зменшення терміну будівництва.

Бці

За бажанням авторів доповіді можна опублікувати у збірнику наукових праць «Сучасні технології та методи розрахунків у будівництві», випуск №19, який індексується в Google Scholar, Crossref, Scientific Indexing Services, Academic Resource Index ResearchBib, InfoBase Index, у Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, а також представлено на загальнодержавній технологічній платформі «Наукова періодика України». Збірник входить до Переліку наукових фахових видань України, категорія Б.

Ольга Ужегова, кафедра БЦІ