Є події, які «connect people» та дозволяють подивитись з нового боку на відомі речі і поняття. Саме такою подією стало інтегроване заняття з дисциплін «Метеорологія та кліматологія» і «Екологія людини» на кафедрі екології, в процесі якого студенти першого та другого курсів стали учасниками І Всеукраїнського гідрометеорологічного молодіжного з’їзду, що відбувся 29 листопада у Одеському державному екологічному університеті за підтримки ГО «ECO-молодь & Ukraine».

До заходу долучилися також волинські манівці - юні науковці, що навчаються у секціях відділення «Науки про Землю», які діють при кафедрі.

ЕкологіяЕкологія

На початку заняття доценти кафедри екології Віталіна Федонюк та Людмила Коробчук коротко розповіли студентам про важливість вивчення екологами основ сучасного вчення про геосфери як середовище існування і розвитку людини і людського суспільства; про актуальність долучення молоді до вирішення глобальної кризи, повязаної з кліматичними змінами, про роль гідрометеорологічних підрозділів у здійсненні екологічного моніторингу. Таке ж спрямування мали і доповіді основних спікерів форуму, девізом якого стала фраза «Майбутнє погоди, клімату та води для наступних поколінь». Основною метою онлайн-з’їзду, організованого на базі ОДЕКУ, було обєднання активної молоді в питанні вивчення та захисту природних ресурсів, підвищення знань та компетенцій з природничих наук, знайомство з проведеням глобальних кліматичних переговорів на рівні молоді, особисте знайомство з учасниками діючої української експедиції в Антарктиді та обмін досвідом участі студентів в міжнародних проєктах.

ЕкологіяЕкологіяЕкологіяЕкологія

Серед спікерів форуму були як відомі науковці, так і успішні здобувачі, студенти, нещодавні випускники університетів України, які працюють в різних сферах та активно долучаються до вивчення, аналізу і вирішення сучасних екологічних проблем.

Найбільше зацікавлення наших студентів викликали інтерактивні виступи Дмитра Кричуна, який зараз перебуває в експедиції у Антарктиді і доєднувався до форуму прямо з станції «Академік Вернадський», Анни Богушенко, відомої української екоактивістки, що перебуває на даний час в Дубаї, де українська делегація разом з делегаціями десятків країн світу чекає на відкриття завтра COP 28 – Конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочинається 30 листопада у Об'єднаних Арабських Еміратах, Арсенія Селегеєва, який говорив про людину в геосферах та формування сучасного Homo globalis…

Так, і звичайно ж – пінгвіни! Ми нарешті їх побачили, адже це вже другий в цьому році «онлайн-телеміст» наших екологів з українськоюантарктичною станцією «Академік Вернадський»(http://surl.li/nsgyi), і якщо попереднього разу пінгвіни були у мандрах, то тепер ми їх побачили –корінні аборигени Антарктиди активно облаштовують гнізда навколо станції, гуртуються навіть на її метеорологічному майданчику, адже на Південному полюсі зараз початок літа і температура вища, ніж у Луцьку, там на термометрі всього – -2 0С! Онлайн-екскурсія полярною станцією стала можливою дякуючи виступу Дмитра Кричуна, учасника української антарктичної експедиції, яка триває на даний час.

ЕкологіяЕкологія

Щиро дякуємо за постійну технічну підтримку організації таких заходів завідувачу лабораторіями кафедри Ігорю Пасичнюку та чекаємо наступних цікавих подій!

Кафедра екології