Є події, які «connect people» та дозволяють подивитись з нового боку на відомі речі і поняття. Саме такою подією стало інтегроване заняття з дисциплін «Метеорологія та кліматологія» і «Екологія людини» на кафедрі екології, в процесі якого студенти першого та другого курсів стали учасниками І Всеукраїнського гідрометеорологічного молодіжного з’їзду, що відбувся 29 листопада у Одеському державному екологічному університеті за підтримки ГО «ECO-молодь & Ukraine».
До заходу долучилися також волинські манівці - юні науковці, що навчаються у секціях відділення «Науки про Землю», які діють при кафедрі.
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9083.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9093.jpeg)
На початку заняття доценти кафедри екології Віталіна Федонюк та Людмила Коробчук коротко розповіли студентам про важливість вивчення екологами основ сучасного вчення про геосфери як середовище існування і розвитку людини і людського суспільства; про актуальність долучення молоді до вирішення глобальної кризи, повязаної з кліматичними змінами, про роль гідрометеорологічних підрозділів у здійсненні екологічного моніторингу. Таке ж спрямування мали і доповіді основних спікерів форуму, девізом якого стала фраза «Майбутнє погоди, клімату та води для наступних поколінь». Основною метою онлайн-з’їзду, організованого на базі ОДЕКУ, було обєднання активної молоді в питанні вивчення та захисту природних ресурсів, підвищення знань та компетенцій з природничих наук, знайомство з проведеням глобальних кліматичних переговорів на рівні молоді, особисте знайомство з учасниками діючої української експедиції в Антарктиді та обмін досвідом участі студентів в міжнародних проєктах.
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9096.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9099.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9098.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9097.jpeg)
Серед спікерів форуму були як відомі науковці, так і успішні здобувачі, студенти, нещодавні випускники університетів України, які працюють в різних сферах та активно долучаються до вивчення, аналізу і вирішення сучасних екологічних проблем.
Найбільше зацікавлення наших студентів викликали інтерактивні виступи Дмитра Кричуна, який зараз перебуває в експедиції у Антарктиді і доєднувався до форуму прямо з станції «Академік Вернадський», Анни Богушенко, відомої української екоактивістки, що перебуває на даний час в Дубаї, де українська делегація разом з делегаціями десятків країн світу чекає на відкриття завтра COP 28 – Конференції ООН зі зміни клімату, яка розпочинається 30 листопада у Об'єднаних Арабських Еміратах, Арсенія Селегеєва, який говорив про людину в геосферах та формування сучасного Homo globalis…
Так, і звичайно ж – пінгвіни! Ми нарешті їх побачили, адже це вже другий в цьому році «онлайн-телеміст» наших екологів з українськоюантарктичною станцією «Академік Вернадський»(http://surl.li/nsgyi), і якщо попереднього разу пінгвіни були у мандрах, то тепер ми їх побачили –корінні аборигени Антарктиди активно облаштовують гнізда навколо станції, гуртуються навіть на її метеорологічному майданчику, адже на Південному полюсі зараз початок літа і температура вища, ніж у Луцьку, там на термометрі всього – -2 0С! Онлайн-екскурсія полярною станцією стала можливою дякуючи виступу Дмитра Кричуна, учасника української антарктичної експедиції, яка триває на даний час.
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9094.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9092.jpeg)
Щиро дякуємо за постійну технічну підтримку організації таких заходів завідувачу лабораторіями кафедри Ігорю Пасичнюку та чекаємо наступних цікавих подій!
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9091.jpeg)
![Екологія](/sites/default/files/inline-images/IMG_9101.jpeg)
Кафедра екології