Перейти до основного вмісту

Що впливає на ухвалення рішення щодо кандидата, як підготуватися до співбесіди, які навички перевірятимуть і чи важливі softskills: обговорили із програмним менеджером в Google.org та менеджером індустрії додатків та ігор Анастасією Бортник, в рамках проекту «Діалог зі стейкхолдерами».

Представила спікера завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та кібербезпеки професор Наталія Чернящук.

За її словами, Google – компанія, пов'язана з трендами майбутнього. Рядок у CV про роботу в Google відкриває двері до будь-якої компанії. Проте, за даними звітів, до IT-корпорації щороку надходить понад 2 млн CV, а конкурс на місце становить приблизно 428 осіб – більше, ніж у Гарварді, Єлі чи Стенфорді.

КІ та КБ

«У Google Cloud понад 100 команд, вони розподілені по всьому світу. Колеги з моєї групи знаходяться в Ізраїлі, США, Канаді та Польщі, кожен закріплений за конкретною частиною продукту. Разом ми формуємо його концепцію, ініціюємо дослідження та тестування, визначаємо, як за допомогою дизайну покращити продукт», – продовжує Анастасія.

КІ та КБ


В ІТ-гігантах дуже інтенсивний темп роботи. Якщо не вистачає досвіду та самостійності – краще розглянути стартап або скейлап.

Якщо хочете отримати різноманітні скіли, рекомендую подаватись в аутсорсингову компанію. Адже аутсорс – це робота з різними технологіями, індустріями, тулзами та стейкхолдерами. Це важливо для фахівців, які ще набувають досвіду. Якщо ж відчуваєте, що в аутсорсинговій компанії ви «найрозумніший у кімнаті» – спробуйте подаватися до IT-корпорації.

КІ та КБ

У Google існує 3 етапи:

– знайомство з рекрутером;

– телефонне screening interview;

– onsite in terview, що складалося з 5 співбесід: 4 технічні та на перевірку culturefit.

КІ та КБ

Під час технічних інтерв'ю необхідно вирішити завдання, приклади яких можна знайти на LeetCode. Це платформа з ресурсами для прокачування скілів інженерам та підготовки до інтерв'ю в Meta, Apple, Uber, Amazon та інших топових компаніях. Багато завдань «витікає» на цей ресурс: кандидат пройшов співбесіду, а потім опублікував дані на LeetCode.

КІ та КБ

Інженерам на інтерв'ю пропонують алгоритмічні завдання. Претендент повинен застосувати різні техніки і досягти дієвого результату навіть із неоптимальним рішенням. 

КІ та КБ КІ та КБ КІ та КБ


Для Senior-інженерів можуть проводити System Design Interview, під час якого запитують про проєктування систем. Формулювання не припускають єдиної правильної відповіді, вони демонструють вміння людини розмірковувати.

Щоб підготуватися до технічної співбесіди в Google, потрібно вирішити 300-400 завдань на Leet Code Easy + Medium рівня. Варто також прочитати книгу про алгоритми.

КІ та КБ КІ та КБ


Загалом IT-гіганти достатньо подібні, але є важливі відмінності:

–Facebook –  engineering-centric, культура Move fast break things. Підхід, за якого помилки вважаються природним наслідком інновацій у висококонкурентному та складному середовищі.

–Amazon–customer-centric. Підхід до ведення бізнесу та розробки продукту, у якому компанія сфокусована на створенні позитивного клієнтського досвіду.

–Apple–design-centric. Підхід до розробки продуктів, який на основне місце ставить користувача з його цілями, завданнями, обмеженнями і контекстом роботи.

–Netflix – customer-centric і content-centric. Підхід, у якому всі дії компанії зосереджені на створенні позитивного клієнтського досвіду з допомогою контенту.

–Google–еngineering-сentric. Підхід, згідно з яким інженери завдяки прокачаним скілам і типу мислення можуть вигадувати проривні продуктові рішення.

Фокусуйте на результатах, а не на процесах.

Завідувач кафедри КІ та КБ, професор Наталія Чернящук