В п’ятницю 13 жовтня 2023 року на базі кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій відбулася лекція на тему «Картографування та супутникові GPS технології в системах керування безпілотними апаратами». Лектором виступив практикуючий стейкхолдер Віталій Анатолійович Майстер, представник фірми «Архземексперт».

Лекція

Спікер розповів здобувачам освіти освітньої програми «Системи керування безпілотними апаратами» спеціальності 174 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології розповів про історію розвитку супутникової системи глобального позиціонування. Віталій Анатолійович, повідомив про  принцип роботи та  сфери застосування GPS навігації, а саме: в управлінні безпілотними апаратами, автомобільному транспорті, у сфері авіації та мореплавства, в системах прецизійного водіння, у спорті, у сфері навігації в сучасній війні, в геодезіїї та картографії.

ЛекціяЛекціяЛекція

Досить розширену інформацію лектор подав про технічне та програмне забезпечення GPS навігації. Зокрема, студенти познайомилися з будовою та принципом роботи роверного GNSS RTK приймач Topcon grs-1, який укомплектований двочастотним GPS/Glonass Topcon GRS-1 з вбудованим контролером, зовнішньою антеною PG-A1, антенним кабелем, зарядним пристроєм, кабелем для перекачування даних, віхою, кейсом транспортування. Слухачі дізналися, що GRS-1  може працювати і як ГІС-приймач для спостережень в режимі DGPS і отримання результатів з субметровою точністю, і як високоточний двочастотний двосистемний приймач геодезичного класу (при підключенні зовнішньої антени), і як польовий контролер для управління іншими супутниковими приймачами (в тому числі безпілотні апарати) чи навіть електронними тахеометрами. Це можливо завдяки використанню у приладі універсального програмного забезпечення Magnet Field.

ЛекціяЛекція

Ініціатором зустрічі виступив доцент кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Віктор Сацик, який пообіцяв для першокурсників організувати в подальшому серію цікавих зустрічей з практиками-стекхолдерами.

Завідувач кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Юрій Лапченко