Коли та в якому форматі: на ректораті Луцького НТУ обговорили початок навчального року

У Луцькому національному технічному університеті відбулося чергове засідання ректорату під головуванням ректора Петра Савчука, за допомогою платформи Microsoft Teams.

Перш за все, Петро Савчук поцікавився станом здоровя колективу та дотриманням карантинних вимог в університеті.

Крім того, ректор поінформував про підсилення проректорського менеджменту. Зокрема, у ЗВО з’явиться ще один проректор із науково-педагогічної роботи, який водночас куруватиме промоційну діяльність Луцького НТУ.

«Ми успішно провели роботу із розвитку матеріально-технічної бази в освітньому і науковому процесах, а це закупівлі обладнання, підсилення досліджень в технологічному аспекті тощо. Це ті складові, які важливі для нашого подальшого руху вперед і доречно, щоби був проректор, який підсилюватиме ці моменти і зможе замінити у подібних питаннях ректора», - розповів Петро Савчук.

Отож, із 1 вересня посаду проректора займе доцент кафедри товарознавства та експертизи у митній справі Валентина Віталіївна Ткачук.

Водночас, стала відома дата початку навчального року для студентів старших курсів. Так, молодь зможе увійти в університетські аудиторії вже 1 вересня.

«Виходячи з рекомендацій МОНУ, ми одноосібно визначаємо, з якого числа виходити старшим курсам на навчання. В мене позиція така, щоб студенти увійшли в аудиторії з 1 вересня. Ми уже давно не бачили студентів і треба спільно вирішити низку важливих питань. Зокрема, якщо йдеться про випускові курси, то вони мають принаймні знайти керівника на випускову роботу, спланувати практики і можливість здобуття подвійного диплому, зорієнтуватися на вступ у магістратуру, визначитися із участю в олімпіадах та конкурсах наукових робіт… Питань є досить багато, головне - забезпечити безпечні умови для навчання студентів», - наголосив ректор.

За словами Петра Савчука, на рівні Кабінету Міністрів було прийняте рішення про продовження адаптивного карантину до 1 листопада. Це означає, що університет діятиме за тими правилами, які уже є, а отже у навчальних корпусах й надалі лишатиметься відповідне зонування, діятимуть вимоги самозахисту та дотримання усіх необхідних карантинних умов.

Що стосується студентів першого курсу, то вони зможуть вийти на навчання офлайн 22 вересня. Втім, традиційної для Луцького НТУ, посвяти у студенти для першокурсників не відбудеться, у зв’язку з карантином.

Крім того, ректор повідомив, що 21 вересня до Луцького НТУ прибудуть представники ДСЯО, а 31 серпня о 10:00 відбудеться засідання вченої ради.

Насамкінець, про результати діяльності у напрямку науки та міжнародної співпраці доповіли проректори з НПР Сергій Шимчук та Олена Ковальчук. Про підготовку засобів безпеки до нового навчального року повідомив проректор з НПР та ІР Андрій Щерба.

Ілона Карпюк, інформаційний відділ Луцького НТУ